„Rok 2024 a Celtics stále vaří D Wade“: Twitter NBA padá na Jaysona Tatuma a spol., protože vyfoukl náskok 22 bodů

V úterý skončila 11zápasová vítězná série Boston Celtics poté , co Jayson Tatum nedokázal proměnit vítěze zápasu proti Clevelandu Cavaliers. Celtics vyfoukli 22bodový náskok ve čtvrté čtvrtině a utrpěli kolosální kolaps, když Cleveland vedl 23-2. Cavs překonali lídry ligy 34:17 v posledních 12 minutách.

Dean Wade byl nepravděpodobným hrdinou v šokujícím výhře Donovan Mitchell a Max Strus-less Cavaliers. Ve čtvrté čtvrtině měl 20 z 23 bodů. Wade střílel 5 z 5 ze 3 a zbývalo 19 sekund, když vítězný putback namočil. V tomto úseku také získal pět doskoků.

Mezitím Jayson Tatum skončil s 26 body a 13 doskoky, ale ve čtvrté čtvrtině měl jen dva body na 1 z 8 střel.

Byla to jedna z nejtrapnějších proher Celtics v sezóně, vedle té, kterou 1. února prohráli s LA Lakers bez LeBrona Jamese a Anthonyho Davise. Utrpení Bostonu se na Twitteru NBA vysmívalo, když jeden fanoušek vzpomínal na premiéru Dwyana Wadea proti Bostonu:

„2024 a Kelti stále vaří D. Wade.“

Následovaly další reakce:

Vyvstanou otázky ohledně schopnosti Jaysona Tatuma a Boston Celtics uzavírat zápasy po sezóně

Boston Celtics byli hlavou a rameny nad zbytkem NBA, spolu s Denver Nuggets, pokud jde o dominanci nad svými soupeři. Nejlepší výsledek ligy 48-13 odráží jejich úspěch. Vedou šest zápasů před týmem s druhou nejlepší bilancí.

V jádru však panuje shoda, že možná nebudou schopni přenést svou formu z běžné sezóny do posezónní sezóny kvůli ztrátám, jako byla ta, kterou utrpěli v úterý proti Cavaliers. Všechno to začalo tím, že Boston v roce 2022 vedl finále NBA 2:1 na Golden State Warriors, a kritici se po debaklu play-off NBA v roce 2023 začali hromadit .

Jayson Tatum and Co. ve finále konference prohráli s osmým nasazeným Miami Heat 0:3 a prohráli v sedmi zápasech. Dokonce i v sérii prvního kola proti Atlanta Hawks a konferenčním semifinále proti Philadelphii 76ers měli C’s do očí bijící problémy se svými zápasy v pozdních zápasech na obou koncích kurtu.

Zdá se, že jejich ochota spoléhat se na skokové střely v štíhlých náplastech a krizový čas posílila jejich boj. Všech pět jejich startérů je v defenzivě solidní a solidní jako tříúrovňoví střelci, takže prohry, které měli v play off a proti Cavs a Lakers v této sezóně, byly neočekávané.

To zjevně vyvolá otázky kolem Jaysona Tatuma a schopnosti Celtics podávat výsledky v čase play off. Nicméně, každý tým má slabé stránky a Celtics mají relativně méně těch, s pouze 13 prohrami v této sezóně a dvěma, které všechny ohromily.

Boston zůstává elitním týmem, který je favoritem na vítězství.