Obrázek playoff Golden State Warriors NBA 2024 Aktualizován po prohře s Boston Celtics (3. března): Pořadí týmů, rozpis a další

Golden State Warriors v neděli utrpěli jednu z nejhorších proher v historii franšízy proti Boston Celtics. Warriors vyfoukli Celtics o 52 bodů v TD Garden. Bylo to prohlášení vítězství Bostonu, který prohrál s Golden State ve finále NBA 2022.

Steph Curry měl nemocné koleno a to se projevilo na jeho špatném výkonu. Měl pouze čtyři body a tři asistence při střelbě 2:13 z pole, včetně 0:9 zpoza oblouku. Hra byla tak z ruky, že oba trenéři ve třetí čtvrtině vytáhli své předkrmy.

Jaylen Brown udával tempo Celtics, když v první čtvrtině zaznamenal 19 ze svých 29 bodů. Zápas byl těsný až do posledních tří minut první třetiny, kdy Boston šel do vedení 61:17 a zaznamenal svou největší výhodu za celý poločas. Nyní vyhráli 11 zápasů v řadě a přerušili sérii tří vítězných zápasů Warriors.

V této souvislosti se podívejme na aktuální obrázek play-off Warriors včetně umístění, týmového rekordu, rozpisu a dalších.

Pořadí Golden State Warriors

Golden State Warriors zůstávají v tabulce Západní konference devátí s bilancí 32-28. Warriors jsou v tiebreaku stále před LA Lakers, ale budou se muset vrátit na vítěznou dráhu. Potřebují mít větší zabezpečení proti okrajovým týmům, jako jsou Utah Jazz a Houston Rockets.

Golden State má stále šanci dostat se do play-off, pokud přestanou týmům shazovat 52bodový náskok. Jsou jen 2,5 utkání za místem č. 6, které aktuálně obsadili Sacramento Kings. Týmy z pátého místa až po desáté místo by se mohly v rozhodující části sezóny vyměnit.

Rozpis Golden State Warriors

V plánu Golden State Warriors zbývá 22 zápasů. Všechny zápasy jsou důležité, pokud se Warriors chtějí dostat alespoň do turnaje NBA Play-In. Stále existuje šance na přímý postup do play-off, ale musí začít další vítěznou jízdu.

Podle Tankathona mají Warriors po zbytek sezóny šestý nejjednodušší program. Je to dobrá zpráva, protože LA Lakers, New Orleans Pelicans a Sacramento Kings mají těžší plány. Jediným problémem pro Warriors je zhuštěný program kvůli dvěma zmeškaným zápasům po smrti Dejana Milojeviče v lednu.

Golden State Warriors X-Factor: Zdraví

Nejdůležitějším faktorem pro postup Warriors je jejich zdraví. Chris Paul se nedávno vrátil po zranění ruky, zatímco Brandin Podziemski nadále řeší problém s kolenem. Steph Curry má také vleklé zranění kolena, které se projevilo v nedělním zápase.