Obrázek play-off LA Lakers 2024 po výhře nad Washingtonem Wizards (3. dubna): Aktualizované pořadí, harmonogram a další

LA Lakers ve středu prodloužili své tempo na konci sezóny, když porazili Washington Wizards 125:120 ve druhém zápase back-to-back na silnici. Tato výhra je přiblížila k zajištění místa mimo play-in turnaje.

Přestože v první čtvrtině zaostávali o 11 bodů, Lakers zintenzívnili svou hru a ukončili období 31:10. To jim ve druhé čtvrtině poskytlo 10bodový náskok, který si dokázali udržet, a dokonce jej na konci třetí třetiny rozšířili na 17bodový náskok.

Washington se v poslední čtvrtině vrátil a zúžil rozdíl na pouhé dva body (107:105) a na hodinách zbývalo 7:13. Přesto LA kontrovalo sérií 12:0 a dokázalo udržet svůj náskok a zajistilo si pětibodový zisk.

Přestože čelili nedostatečně obsazené přední části hřiště, Lakers byli stále schopni dominovat díky vedení velkého muže superstar Anthonyho Davise. Devítinásobný All-Star předvedl svou dominanci s 35 body, 18 doskoky, dvěma krádežemi a třemi bloky při působivé střelbě 58,8 %.

Jeho spoluhráč LeBron James přispěl 25 body, sedmi doskoky, devíti asistencemi a třemi zisky, přičemž střílel 50,0 %. Navíc všech pět startujících z Los Angeles nastřílelo alespoň 16 bodů.

Navzdory dobře vyváženému ofenzivnímu útoku Washingtonu, kdy pět hráčů nastřílelo 13 nebo více bodů, Wizards nedokázali udržet Lakers v posledním úseku kvůli nedostatku obranného personálu. Tým vedl střelecký strážce Jordan Poole s 29 body.

Vítězství LA si zajistilo třetí po sobě jdoucí a osmé místo v předchozích devíti zápasech, čímž se zvýšila pravděpodobnost, že si zajistí umístění v první šestce v Západní konferenci. Lakers však pravděpodobně budou muset dokončit sezónu bezchybně, aby tohoto cíle dosáhli.

Zbývá odehrát pět zápasů a zde je pohled na aktuální pozici LA v závodě play off Západní konference.

LA Lakers Playoff Race: Aktuální pořadí a výhled

Navzdory středečnímu vítězství proti Washingtonu si Lakers (44-33) nadále drží deváté místo na Západě. Aktuálně jsou pouze 1,0 utkání za sedmým a osmým nasazeným Sacramentem Kings (44-31) a Phoenix Suns (44-31). Rekord Suns se však může brzy změnit, protože se dnes večer mají utkat s Cleveland Cavaliers.

Kromě toho tým LA aktuálně zaostává za šestým nasazeným New Orleans Pelicans (45-31) pouze o 1,5 utkání a pátým Dallasem Mavericks (45-30) o 2,0 utkání. To naznačuje, že pokud tým úspěšně dokončí sezónu, má potenciál postoupit do pátého nasazeného týmu.

Lakers se aktuálně drží na 9. místě, ale existuje možnost, že by mohli spadnout až na 10. místo. Je to proto, že před desátým Golden State Warriors (41-34) mají náskok pouze 2,0 zápasu. Přesto si mohou být jisti, že v žebříčku neklesnou níže.

Aktualizováno pořadí Západní konference po vítězství LA Lakers nad Washingtonem Wizards

Rozpis play off a zápasy LA Lakers

Předpovídá se, že zbývající program Lakers bude náročný, protože mají šestou nejsilnější sestavu v NBA a čelí soupeřům s průměrným procentem vítězných zápasů. 557.

Posledních pět zápasů LA zahrnuje čtyři proti týmům s vítěznou bilancí, s rozhodujícím zápasem proti New Orleans 14. dubna.

Proto, aby se Lakers vyhnuli play-in, budou muset s největší pravděpodobností porazit několik týmů nejvyšší úrovně.

Zbývající program LA Lakers

Klíč k úspěchu play-off LA Lakers: X-factor

Rui Hachimura z Lakers ve středu opět prokázal svou hodnotu, když zaznamenal 19 bodů a sedm doskoků s působivým procentem střelby 75,0 %. Jeho stálá role v základní sestavě se ukázala jako výhodná pro LA, s rekordem 23-11 od jeho zařazení a ještě působivějším rekordem 19-8 od doby, kdy se 3. února stal startérem na plný úvazek.

Od té doby si Lakers udrželi druhé místo v hodnocení ofenzivy (118,6) díky stálé schopnosti jejich základní sestavy podávat výkony na vysoké úrovni. Navíc si ve svém nedávném zápase 8-1 udrželi silný obranný výkon a obsadili páté místo v hodnocení obrany (108,3).

Jak se blíží posezónní období, zdá se, že LA běží na plné obrátky.