Obrázek play-off Sacramento Kings 2024 po prohře vs Dallas Mavericks (29. března): Aktualizované pořadí, harmonogram a další

Navzdory velkému úsilí ze strany Sacramento Kings si v pátek večer zajistili rozžhavení Dallas Mavericks další vítězství v Golden 1 Center. Kings dokázali udržet těsné skóre, ve čtvrté čtvrtině dokonce drželi dvouciferný náskok. Nicméně Mavs se v poslední čtvrtině prudce vrátili a nakonec vyhráli 107:103.

V poslední čtvrtině se prosadil Kyrie Irving a nastřílel 14 ze svých 30 bodů pro Mavericks. Luka Doncic také přispěl 26 body, devíti doskoky a 12 asistencemi a dovedl Dallas k šestému vítězství v řadě. Tým zvítězil v devíti z posledních 10 zápasů.

V průběhu hry si Kings udrželi kontrolu až do čtvrté čtvrtiny, kdy se Mavs vrátili. V čele úsilí Kings byl De’Aaron Fox s 23 body, šesti doskoky, pěti asistencemi a třemi zisky. Mezitím Domantas Sabonis zaznamenal další působivé triple-double s 13 body, 12 doskoky a 10 asistencemi.

Pořadí Playoff Sacramento Kings a potenciální zápasy

Navzdory tomu, že zůstali na osmém místě v Západní konferenci, Sacramento Kings (42-31) prohráli nerozhodný výsledek mezi těmito dvěma týmy kvůli vzájemným prohrám s Dallas Mavericks. Výsledkem je, že nyní zaostávají za Dallasem (44-29) o dva zápasy v tabulce.

Přestože jsou LA Lakers (41-33) 0,5 zápasu za Phoenix Suns, mají šanci to dohnat díky jejich méně náročnému programu. Pokud se Kings udrží na osmém místě, mohou se ocitnout tváří v tvář nejpravděpodobnějším sedmým semenům Phoenix Suns (43-31).

Nicméně v případě prohry budou muset porazit buď LA Lakers, Golden State Warriors (39-34) nebo Houston Rockets (38-35), aby si zajistili místo v posezóně jako osmý nasazený.

Rozpis a zápasy Sacramento Kings

Podle Tankathonu je zbývající plán pro Sacramento Kings pátý nejtěžší v NBA.

Kings mají do konce sezóny celkem devět zbývajících zápasů, přičemž šest z nich je proti týmům, které mají aktuálně vítěznou bilanci. Zbývající tři hry se odehrají proti týmům jako Portland Trail Blazers, Brooklyn Nets a Utah Jazz, které mají bilanci proher.

Mezitím šest týmů, které se pro ně mohou ukázat jako nároční soupeři, jsou Boston Celtics, OKC Thunder, LA Clippers, New Orleans Pelicans, New York Knicks a Phoenix Suns.

Zkoumání nadějí Sacramento Kings v play-off: Mohou si zajistit místo v top 8 semenech?

Sacramento Kings musí vyhrát každý zbývající zápas, aby se potenciálně vyhnuli turnaji NBA Play-In.

Kings se tento měsíc ocitli v těžké situaci po po sobě jdoucích prohrách s Mavericks a dvou nečekaných porážkách proti Washington Wizards a Chicago Bulls.