5 nejlepších tenisových exhibičních zápasů ve světle Rafael Nadal-Carlos Alcaraz Netflix Slam, ft. Novak Djokovič, Roger Federer

Rafael Nadal a Carlos Alcaraz skvěle pobavili fanoušky během jejich exhibičního střetnutí na Netflix Slam 2024 v Michelob ULTRA Areně v Las Vegas v Nevadě v neděli (3. března). Španělská světová dvojka zvítězila v jejich setkání a vyhrála 3-6, 6-4, [14-12] za něco málo přes dvě hodiny.

Mezi 22násobným vítězem Majoru a úřadujícím wimbledonským šampionem došlo k několika výměnám názorů, které rozvířily vrcholy. I když se oba hráči setkali na ATP Tour již dříve, nikdy nehráli zápas tak blízko. Navíc vzhledem k tomu, že se během exhibičního zápasu nehrálo téměř vůbec, mohli oba Španělé hrát dobře, aniž by na sebe tlačili.

V minulosti se odehrálo mnoho podobných exhibičních zápasů, ve kterých se představil nejen Rafael Nadal , ale také legendy jako Roger Federer, Novak Djokovič nebo Andre Agassi.

Podívejme se níže na některé ze zápasů, které měly nejlepší tenisovou kvalitu:

#5 Rafael Nadal vs Novak Djokovič, Buenos Aires, 2013

Srb a Španěl se koncem roku 2013 připojili k důchodovému turné Davida Nalbandiana

Rafael Nadal a Novak Djokovič odcestovali do Buenos Aires na odchod do důchodu svého přítele Davida Nalbandiana v listopadu 2013. Oba soupeři, kteří toho roku na ATP Tour už šestkrát zatroubili, se zúčastnili několika exhibičních zápasů v La Rural Convention Center.

Markýzové exhibiční střetnutí Nadala s Djokovičem se Španělovi vydařilo, když z něj vyšel vítězně 6:4, 7:5. Oba hráči také spojili své síly, aby se utkali s Nalbandianem a jeho krajanem Juanem Monacem v jednosetovém čtyřhře, kterou vyhráli 6-4.

Výše uvedený zápas byl plný zábavných momentů, jako když Djokovič působil jako lékař Nalbandianovi a tehdejší světová jednička zradila svého partnera, aby se připojil k Argentincům ve výměně 3 na 1. Je zajímavé, že Španěl a Srb si před svým exhibičním zápasem také vyměnili několik zásahů na ledovci Perito Moreno.

#4 Roger Federer vs Andy Roddick, New York City, 2012

Roger Federer podepisuje autogramy po exhibičním zápase na MSG v roce 2012

Roger Federer a Andy Roddick šli v březnu 2012 do Madison Square Garden v New Yorku naplno, aby pobavili více než 18 000 diváků. Oba rivalové už měli těžký úkol sledovat strhující střetnutí mezi Marií Šarapovovou a Caroline Wozniacki, ale zvládli to. .

Roddick v úvodním setu jednou zlomil ve formě Federera a za necelou hodinu dostal 7:5. Američan si udržel náskok před Švýcarem i v následujícím setu, když završil přímý set 7-5, 7-6(7).

Vítěz US Open z roku 2003 si vychutnal své vítězství nad svým úhlavním rivalem a poté vesele tvrdil, že švýcarský maestro „nemá ponětí, jak s ním hrát“ (pro ty, kteří to nevědí, Federer vede Roddicka 21-3 v jejich vzájemných střetnutích na ATP. Prohlídka).

Roddick také napodobil Rafaela Nadala během prvního setu poté, co fanoušek zvolal „Pojďme Rafa“, hrál a vyhrál bod v typické španělské býčí módě, což Federera velmi pobavilo.

#3 Roger Federer/Pete Sampras vs Rafael Nadal/Andre Agassi, Hit pro Haiti, 2010

Výstavu Hit for Haiti přihlížejí čtyři legendy

Roger Federer, Rafael Nadal, Pete Sampras a Andre Agassi spojili své síly k exhibičnímu zápasu ve čtyřhře v Indian Wells v březnu 2010, který se stane jednou za život, ve snaze získat peníze pro oběti zemětřesení na Haiti.

Charitativní akce byla završena vysokým tónem, když se Federer a Sampras utkali s Nadalem a Agassim v zápase na jeden set osm her na vítězství. Posledně jmenovaný tým začal skvěle a přetrhl švýcarsko-americké duo do vedení 3:2.

Za stavu 4-4 měl Andre Agassi se Samprasem poněkud trapné střídání tam a zpět. Naznačil, že 14násobný vítěz Majoru špatně dával spropitné v restauracích, načež tato napodobovala jeho chůzi s holubem.

Nicméně rallye mezi čtyřmi hráči byly tak kvalitní, že výše uvedený incident nepoškodil výstavu Hit for Haiti. Federer a Sampras nakonec zápas vyhráli 8-6.

#2 Rafael Nadal vs Roger Federer, zápas o Afriku, 2010

První vydání Match for Africa vytvořilo jednu z nejlepších výstav vůbec

Pamatujete si, jak Roger Federer propukl v záchvaty smíchu , když se Rafael Nadal v prosinci 2010 snažil propagovat zahajovací ročník zápasu o Afriku? Exhibiční střetnutí dvou nejpopulárnějších tenistů všech dob bylo tehdejším snem fanoušků.

Výstava, která se hrála ve prospěch nadace Rogera Federera, měla za cíl získat peníze na financování školství, dopravy a jídla pro děti v Africe. První zápas dvouzápasové série se odehrál v Curychu, kde švýcarský maestro zvítězil 6-4, 3-6, 6-3.

Španěl obnovil paritu ve svém posledním zápase o Afriku, když vyhrál 7-6(3), 4-6, 6-1 v Madridu ve Španělsku. Tyto dva zápasy vydělaly téměř 4 miliony dolarů na charitu a přinesly pět dalších exhibičních akcí, na nichž by se podílel Federer.