Ikona Barcelony Ronaldinho se zúčastnila vítězství Eleny Rybakinové Qatar Open QF vs. Leylah Fernandez

Legenda Barcelony Ronaldinho byl přítomen během čtvrtfinálového zápasu Eleny Rybakinové proti Leylah Fernandez na Qatar Open v úterý (15. února).

Ronaldinho byl v posledních měsících spatřen na významných akcích v zemi, včetně Velké ceny Kataru a Mistrovství světa ve fotbale 2022. Naposledy byl k vidění na tribuně na akci WTA 1000 v Kataru, která se koná v Mezinárodním tenisovém a squashovém komplexu v Dauhá.

Brazilská superstar, která vyhrála mistrovství světa ve fotbale 2002, byla spatřena s mikinou s kapucí Paris Saint-Germain (PSG) — jedním z jeho bývalých klubů, které jsou také sponzorovány Qatar Airways — a mává do kamery.

Podívejte se na video níže:

Rybakina předběhla Fernandezovou 6-4, 6-2, proměnila pět ze svých 11 brejkbolů a získala 79 % bodů při prvním podání ve srovnání s 57 % soupeřky. Třetí nasazená Kazaška se nyní v pátečním (16. 2.) semifinále střetne s Anastasií Pavljučenkovovou .

Ruska si zajistila semifinálové místo vítězstvím v posledních osmi zápasech proti Danielle Collinsové 7-5, 6-4. Rybakina mezitím již překonala své předchozí nejlepší umístění na akci, které přišlo v roce 2020, když se dostala mezi posledních 16.

Podívejte se, jak si Elena Rybakina vede na Qatar Open 2024

Elena Rybakina se v prvním kole Qatar Open 2024 rozloučila a v prvním druhém kole se střetla s Číňankou Zhu Lin.

Kazaška svou soupeřku usnadnila, prohrála jen tři hry a vyhrála zápas 6-2, 6-1. Ve třetím kole se střetla s Emmou Navarrovou, která jí dala pořádně zabrat, přestože jí v prvním setu naservírovala tyčinku.

Američanka vyhrála druhý set 7-6(6), než Rybakina vyhrála rozhodující set 6-4. Vítězství Kazachy proti Leylah Fernandezové znamená, že se nyní utká s Anastasií Pavljučenkovou, která ji porazila ve svém prvním a jediném vzájemném střetnutí ve čtvrtfinále French Open v roce 2021.

Pro Rybakinu to byla zatím smíšená sezóna. Vyhrála Brisbane International tím, že ve finále dominantně porazila světovou dvojku Arynu Sabalenkovou 6-0, 6-3.

Rybakina byla poté vyřazena z Adelaide International Jekatěrinou Alexandrovovou ve třetím kole, než prohrála zápas druhého kola Australian Open proti Anně Blinkové 4-6, 6-4, 6-7(20).

Wimbledonská šampionka z roku 2022 se vrátila na Abu Dhabi Open, když vyhrála proti Danielle Collinsové, Cristině Bucsové a Liudmile Samsonové a dostala se do finále. Tam porazila sedmou nasazenou Dariu Kasatkinovou 6-1, 6-4 a získala svůj druhý titul v této sezóně.