Ben Shelton se znovu sešel s bývalým spoluhráčem z Florida Gators Andresem Andradem na mistrovství USA mužů na antuce, duo vyhrálo první čtyřhru na turné

Ben Shelton, který je na 16. místě světového žebříčku, a jeho bývalý týmový kolega z Florida Gators Andres Andrade nedávno zajistili nezapomenutelné vítězství v prvním kole amerického mistrovství na antuce mužů ve čtyřhře.

Navzdory nedávným neúspěchům dostali Shelton i Andrade pozvání na divokou kartu do soutěže ve čtyřhře poté, co předčasně opustili své předchozí turnaje. V prvním kole se utkali s Julianem Cashem a Robertem Gallowayem.

Navzdory vyřazení prvního setu se Shelton a Andrade shromáždili, aby zápas vyrovnali a nakonec zvítězili v rozhodujícím setu (rozhodující utkání o 10 bodech). Dominovali nad Cashem a Gallowayem a porazili je 6-7(5), 6-3, 10-5 v celkovém součtu jedné hodiny a 30 minut.

Během prvních let, Andrade a Shelton oba hráli za Florida Gators. Společně byli členy prvního týmu Gators, který vyhrál šampionát NCAA v roce 2021.

Během nedávného rozhovoru na turné ATP Andrade hovořil o Sheltonově pozoruhodné univerzitní tenisové cestě. Zdůraznil, jak se Američanova hra zlepšila v roce 2021 po spolupráci s jeho otcem.

„Na začátku, když nastoupil, nebyl tak dobrý a nebylo vidět, jaký potenciál má nyní,“ dodává Andrade. „První rok hrál jako č. 5 [v sestavě dvouhry]. Pak č. 3. V tréninku jsem ho vždy porazil; Měl jsem veškerou taktiku, abych ho porazil.“

„Ale pak přišlo léto 2021 a všichni jsme šli domů a Ben Shelton tam zůstal měsíc na cvičení se svým tátou. Zlepšil se. Jeho tělo pomohlo. A došlo k razantní změně. Všichni jsme řekli ‚Co se stalo?‘, dodal Andrade.

Ekvádorčan byl také plný chvály za Sheltonovo zničující podání:

„Stěží bych ho mohl znovu porazit.“ Byl rychlý, rostl a velmi rychle dospíval. Stal se z něj sportovec. Od té doby má všechno. A jeho podání je to nejzvláštnější, co má. S týmem to také hodně zlepšil.“

Nejlepší nasazený Ben Shelton se utká se Zizou Bergsem ve druhém kole mistrovství USA mužů na antuce

Ben Shelton na BNP Paribas Open

Ben Shelton, nasazená jednička na antukovém mistrovství USA mužů v Houstonu, se ve středu poprvé zúčastní této akce. Jeho soupeřem ve druhém kole bude Zizou Bergs.

Navzdory tomu, že v prvním kole dostal na základě bodů v žebříčku bye, amerického hráče porazil Bergs v prvním kole s konečným skóre 7-6(5), 6-3. Bude to poprvé, co se Shelton a Bergs utkají proti sobě na hlavním turné.

Navzdory tvrdé konkurenci etablovaných hráčů, jako jsou Stefanos Tsitsipas a Andrey Rublev na začátku tohoto roku, je Bergs odhodlán přivést svou A-game na kurt proti Sheltonovi.

Vítěz této soutěže se ve čtvrtfinálovém kole utká buď s Brandonem Nakashimou nebo Rinky Hijikatou.