Ben Simmons je sporný pro Nets vs Grizzlies po zranění nohy v minulém zápase (26. února)

Útočník Brooklyn Nets Ben Simmons je uveden jako sporný ve zprávě o zranění týmu před jejich pondělním zápasem na silnici proti Memphis Grizzlies v jejich úvodní sezóně.

Sedmadvacetiletý útočník si v sobotu připsal 15 minut k prohře 101:86 s Minnesotou Timberwolves. Noc zakončil čtyřmi body, osmi doskoky, asistencí, třemi zisky, blokem na 2 ze 6 střel a obratem.

Brooklyn Nets vstupují do zápasu po poklesu, prohráli čtyři zápasy v řadě a sedm z posledních osmi. Jejich jediné vítězství v tomto úseku bylo proti spodnímu týmu Západní konference, San Antonio Spurs, se skóre 123-103.

Aktualizace zranění Bena Simmonse

Po sobotní porážce Nets 101:86 s Timberwolves prozatímní hlavní trenér Kevin Ollie prozradil, že musel ze hry odejít kvůli zranění kolena.

Simmons je uveden jako sporný pro pondělní zápas s Grizzlies, protože se potýká s bolestí levé nohy. Není jisté, zda bude hrát, a zůstane to na rozhodnutí hráče během hry.

Pokud nemůže hrát, Dennis Smith , Trendon Watford a Dennis Schroder patří mezi ty, kteří pravděpodobně dostanou více minut na hřišti.

Co se stalo Benu Simmonsovi?

Tehdejší All-Star se během třetí čtvrtiny setkal s bolestí levé nohy, což vedlo k jeho nečekanému odchodu ze hry.

Na kurt se vrátil téměř před měsícem po dlouhé 38-zápasové absenci způsobené problémy se zády. Jeho čas strávený u Nets byl poznamenán různými zraněními a stal se v jeho funkčním období opakujícím se tématem.

Rozsah jeho zranění je zatím nejistý. Historicky se Nets k jeho zdravotním problémům stavěli opatrně. Nyní čekají na další lékařské posudky, aby určili jeho dostupnost pro nadcházející zápas proti Memphis Grizzlies.

Navzdory tomu, že byl součástí sestavy s omezenými střeleckými schopnostmi, Simmons a jeho tým si před zraněním udrželi konkurenční výhodu proti Timberwolves.

Statistiky Ben Simmons vs. Memphis Grizzlies

Ve své šestileté kariéře hrál za Grizzlies devětkrát a vedl 4-5. V průměru zaznamenal 13,9 bodu, 8,2 doskoku a 7,0 asistencí.

Jeho kariérní maximum zahrnuje 22 bodů, 16 doskoků, 10 asistencí a tři zisky. Ve svém posledním zápase skončil bývalý All-Star s 22 body, osmi doskoky, pěti asistencemi a ziskem, včetně pěti ztrát. Zastřelil efektivních 11 z 13 na 84,6 % bez tříbodového pokusu nebo trestného hodu.