Bengaluru Open 2024: Sumit Nagal vstupuje do semifinále; Ramkumar Ramanathan, Saketh Myneni se dostali do finále čtyřhry Challenger

Sumit Nagal si zajistil místo v semifinále Bengaluru Open 2024 dalším impozantním vítězstvím v rovných setech. Ve čtvrtfinále na tenisovém stadionu KSLTA v Cubbon Parku zvítězil nad čtvrtým nasazeným australským Adamem Waltonem 7:5, 6:2.

Druhý nasazený Indián otevřel vedení 4-1, aby zahájil postup, ale Walton bojoval zuby nehty a vyrovnal hry na 5-5. Sumit však Waltona zlomil a vzal první set.

Nagal proběhl Australanem svým forhendovým uměním a za dvě hodiny a šest minut zakončil nerozhodný výsledek. Nyní prodloužil svou vítěznou sérii na osm zápasů poté, co minulý týden vyhrál Chennai Open. Zajímavé je, že světová 98. hráčka v sezóně indického Challengeru ještě nepustí ani jeden set.

V dalším čtvrtfinálovém utkání prohrál Ramkumar Ramanathan s Hong Seong-chanem z Jižní Koreje navzdory odhodlanému boji. Korejec ho zlomil v první hře zápasu, ale hrál agresivně a získal několik forhendových vítězů napříč kurtem.

Hong vzala první sadu a v 11. hře Indku ještě jednou brejkla. Ramkumar po vítězství ve druhém setu odskočil, ale v rozhodování mu došel dech. Korejec mu odepřel brejkboly a držel si své podání, aby se dostal přes intenzivní zápas za dvě hodiny a 54 minut.

Později během dne zvítězili Ramkumar a Saketh Myneni před Francisem Casey Alcantarou a Kaichi Uchidou . Zápas se posunul do super tiebreaku poté, co si oba páry připsaly set. Indiáni závodili s desetibodovým rozdílem, aby se dostali do finále soutěže.

Bengaluru Open 2024: Výsledky (pouze pro Indy) – 16. února

Svobodní

Čtvrtfinále : Sumit Nagal (Indie) porazil Adama Waltona (Austrálie) 7:5, 6:2

Čtvrtfinále : Ramkumar Ramanathan (Indie) prohrál s Hong Seong-chan (Jižní Korea) 5-7, 7-5, 4-6

Čtyřhra

Semifinále : Ramkumar Ramanathan/Saketh Myneni (Indie) porazili Francis Casey Alcantara/Kaichi Uchida (Filipíny/Japonsko) 6-2, 2-6, (10-7)

Bengaluru Open 2024: Rozpis (pouze pro Indy) 17. února

Svobodní

Semifinále: Sumit Nagal (Indie) vs. Stefano Napolitano – příspěvek 17:00

Čtyřhra

Finále : Ramkumar Ramanathan/Saketh Myneni (Indie) vs. Constantin Bittoun Kouzmine/Maxime Janvier (Francie) – začátek zápasu se očekává ve 20:00