Billie Jean Kingová blahopřeje Simone Biles k vítězství v kategorii Atletka roku

Billie Jean Kingová poslala zprávu s gratulací Simone Bilesové k vítězství v soutěži Associated Press’ Athlete of the Year.

Bilesová měla působivý rok 2023, když se po olympijských hrách v Tokiu vrátila ke gymnastice. Američanka získala na mistrovství světa v umělecké gymnastice v Antverpách pět medailí, včetně čtyř zlatých.

Porazila několik špičkových sportovkyň, aby byla potřetí vyhlášena Atletkou roku podle AP. Na druhém místě v hlasování o cenu skončila basketbalová hvězda Caitlin Clark, následovaná španělskou fotbalovou hvězdou Aitanou Bonmati, která vyhrála mistrovství světa a Zlatý míč. Dalšími nominovanými na cenu byli Mikaela Shiffrin, Coco Gauff, A’ja Wilson, Angel Reese a Breanna Stewart.

Billie Jean Kingová poblahopřála Bilesovi k vítězství na X (dříve Twitter) a napsala:

„Gratulujeme @Simone_Biles, AP Atletka roku 2023.“

King často chválil sportovní úspěchy hráčů a trenérů na platformách sociálních médií. Američanka nedávno poblahopřála Leylah Fernandez k vítězství ve finále poháru Billie Jean King Heart Winner. Pochválila také Anhelinu Kalininovou za vítězství v play-off Billie Jean King Cup Heart Winner.

Billie Jean Kingová vyhrála 12 grandslamových titulů ve dvouhře

Billie Jean King na snímku ve finále BJK Cupu

Billie Jean Kingová měla výjimečnou kariéru, která upevnila její postavení jedné z tenisových velikánů všech dob.

Američanka vyhrála celkem 129 titulů ve dvouhře, včetně 12 grandslamů. Vyhrála každý ze čtyř Majorů, čímž se stala jednou z mála hráček, které vyhrály kariérní Grand Slam.

Wimbledon byl Kingovým nejúspěšnějším majorem, protože vyhrála šest titulů, zatímco čtyřikrát vyhrála US Open. Vyhrála Australian Open v roce 1968 a French Open v roce 1972.

King měl také úspěšnou kariéru ve čtyřhře, vyhrál 27 grandslamů (16 ve čtyřhře žen, 11 ve smíšené čtyřhře). Kromě Australian Open vyhrála Američanka všechny Majors v ženské čtyřhře, včetně deseti ve Wimbledonu a pěti na US Open. Rosemary Casalsová, Bett Stoveová a Martina Navrátilová byly některé z hráček, které byly partnerem Kingové při jejích grandslamových triumfech.

Vyhrála také všechny čtyři grandslamy v kategorii smíšených čtyřher, včetně čtyř ve Wimbledonu a US Open. Kingová si zajistila dva tituly z French Open, když triumfovala na Australian Open v roce 1968 s Dickem Crealym jako jejím partnerem.