Statistiky hráčů utkání Boston Celtics vs Cleveland Cavaliers a boxové skóre za 5. března 2024

Rozžhavení Boston Celtics byli v úterý potřetí a naposledy v této sezóně na cestě, aby se utkali s Cleveland Cavaliers . Boston doufal, že prodlouží svou sérii 11 vítězných zápasů NBA a vyřadí Cavaliers v jejich vzájemném souboji. Kristaps Porzingis , který dostal povolení ke hře, by měl zvýšit šanci Celtics na splnění jejich cílů.

Jayson Tatum začal v Bostonu žhavě, během 12 minut ztratil 13 bodů, zatímco Porzingis ho podpořil 10. Jaylen Brown, který v neděli žhavě bojoval při demolici týmu Celtics Golden State Warriors, jich měl pět. Toto trio dovedlo hosty do vedení 33:25 v první čtvrtině.

Cavaliers byli opět bez Donovana Mitchella, který seděl kvůli zranění levého kolena. Jarrett Allen je na začátku zvládl s devíti body, zatímco Darius Garland jich přidal pět.

Show Porzingise, Tatuma a Browna pokračovala pro Boston Celtics i ve druhém čtvrtletí. Dohromady získali 45 z 55 bodů Čs. Tatum šel 5 na 6 z hlubokého, zatímco Porzingis byl 2 na 3.

Allen zůstal nejlepším střelcem Cleveland Cavaliers s 13 body. Caris LeVert přišel z lavičky, aby dodal domácímu týmu tolik potřebnou posilu s osmi. Darius Garland má sedm bodů, ale je 3 ku 10, včetně 1 ku 4 zpoza oblouku.

Boston šel do poločasové přestávky za vedení 55:45.