Průzkumná zpráva Bradleyho Beala 2024 NBA Playoffs: Rozebírání dopadu a minut stráže Phoenix Suns

Od svého prvního zápasu s Phoenix Suns 8. listopadu 2023 proti Chicago Bulls byl Bradley Beal dominantním hráčem. Navzdory vynechání sedmi zápasů kvůli zranění dolní části zad Bealova působivá střelba po obvodu poskytla Phoenixu významnou podporu.

4. února si Phoenix zajistil vítězství 140:112 proti Washington Wizards. Navzdory propadu 43 bodů proti svému bývalému týmu a střelbě 16 z 21 z pole byl Bealův návrat do Washingtonu hořkosladký. Suns se však soustředili především na vítězství na silnici, což se jim podařilo.

Až do tohoto bodu předváděla střelecká stráž Suns působivý výkon, zejména v posledních pěti zápasech. Jak se blíží play off, stojí za to zvážit hodnotu Bradleyho Beala pro Phoenix.

Statistiky pravidelné sezóny kariéry Bradleyho Beala

Navzdory tomu, že Bradley Beal v poslední době pociťoval sevřenou dolní část zad, stále dokázal odehrát 47 zápasů za Suns, což by bylo 54 zápasů, kdyby mu nepřekáželo zranění.

Od jeho výměny do Suns byl Bealův bodový průměr 17,4 bodu na zápas, s 5,1 asistencemi, 4,2 doskoky a 1,0 krádežemi. Je pozoruhodné, že jeho procento gólů z pole zaznamenalo výrazný nárůst na 49,8 procenta.

Analýza dovedností Bradleyho Beala

Zručnost Bradleyho Beala ve střelbě ze tří bodů je dobře známým aspektem jeho výkonu v NBA. Jeho aktuální úspěšnost 38,8 procenta zpoza oblouku je jen o málo vyšší než jeho kariérní průměr 37,3 procenta. Přidání Bradleyho Beala do seznamu Suns přidává další spolehlivé střílečky jako Devin Booker, Eric Gordon a Grayson Allen.

Navzdory jeho důslednosti v defenzivě se Bealovy krádeže na zápas těsně shodují s průměrem jeho kariéry. Tato statistika neznamená, že by mu chyběla schopnost hlídat protivníky.

Navzdory tomu, že je hráč 3x All-Star NBA, jeho zdraví zůstává problémem. Během své kariéry dokázal odehrát 82 zápasů v sezóně pouze dvakrát: v sezónách 2017-18 a 2018-19.

Když je zdravotně v pořádku, nedělá mu potíže vstřelit tři body proti týmu soupeře.

Význam role Bradleyho Beala a hrací doby

Od chvíle, kdy se připojil k Phoenixu prostřednictvím výměny, byl Bradley Beal klíčovým přispěvatelem k úspěchu týmu. Jeho výjimečná střelba po obvodu výrazně ulevila od gólové zátěže Devinu Bookerovi a Kevinu Durantovi.

Bez ohledu na to, zda do hry nastoupí nebo nastoupí jako náhradník, hraje soustavně značný počet minut. S průměrem 33,1 minuty na zápas je pravděpodobné, že během play off zaznamená navýšení hrací doby.

Suns zatím sestavili impozantní soupisku NBA, přičemž Beal je výjimečný přírůstek. Díky tomu má nyní trenér Frank Vogel na výběr z mnoha tříbodových střelců.

Když jsou Durant nebo Booker na hřišti s Bradleym Bealem, nemusí se spoléhat na střely po obvodu. Bealův výkon ze tříbodové hranice by mohl výrazně ovlivnit šance Phoenix Suns v play off v této sezóně.