„Zavolej někoho! Nebudu hrát“ – Miomir Kecmanovic se hádá s předsedajícím rozhodčím kvůli zdánlivé chybě v klíčovém okamžiku při prohře v Adelaide

Miomir Kecmanovic zaútočil na předsedu rozhodčího, když kontroverzní výzva vyšla ve prospěch jeho soupeře Jacka Drapera na Adelaide International.

Kecmanovic si ve středu (10. ledna) po vítězství nad Mackenzie McDonald v prvním kole zahrál s Jackem Draperem.

Srb měl zápas pod kontrolou, když vyhrál těsný první set 7-5. Byl na cestě k vítězství ve druhém setu, ale Kecmanovic nedokázal využít dva mečboly, když Draper bojoval a vyhrál set.

Kecmanovic byl stále na sedadle jezdce, když ve třetím setu vedl 4:1. Svůj náskok však promarnil, když Brit dovedl poslední sadu do tie-breaku.

Kontroverze vypukla ve třetím setu tie-breaku, kdy bylo skóre 5-5 a Draper získal bod po rozehrávce. Brit nyní stál na místě zápasu.

Kecmanovic se však domníval, že při jednom z Draperových úderů míč prošel sítí. Argumentoval svým případem před rozhodčím, ale rozhodčí byla ve svém rozhodnutí pevná a neodvolala ho.

Kecmanovic na výzvu důrazně zareagoval a odmítl pokračovat v zápase a požádal rozhodčího, aby zavolal rozhodčímu zápasu.

„Zavolej někoho! Nebudu hrát. Zavolej někomu hned teď. Ne, končím. Přestaň se mnou hned mluvit a někomu zavolej. Míč šel pod síť,“ říká Kecmanovič na videu.

Srb si ušetřil dva zápasové body po kontroverzi, než zakolísal na třetím, když Draper zvítězil 5-7, 7-6(9), 7-6(7) v zápase, který trval 3 hodiny a 39 minut. Draper postoupil do čtvrtfinále v Adelaide a nyní se utká s top nasazeným Tommym Paulem.

Jak se Miomiru Kecmanovičovi zatím dařilo v sezóně?

Miomir Kecmanovic na Davis Cupu 2023

Miomir Kecmanovic zahájil sezónu vítězstvím proti Taro Danielovi na Hong Kong Open, kde ho porazil 6-3, 6-2.

Ve druhém kole však prohrál s Francesem Tiafoem. Američan přetlačil Kecmanoviče v prvním setu, když se ujal vedení 4:1 a sadu dokázal relativně snadno uzavřít.

Srb si ve druhém setu zachránil tři setboly a dovedl ho do tie-breaku. Nakonec se Tiafoe ukázal jako příliš silný, protože Američan vyhrál 6-3, 7-6(4).

Kecmanovic poté hrál na Adelaide International. Svého soupeře z prvního kola, Mackenzie McDonalda, překonal ve dvou setech.

Srb se poklonil ve druhém kole po vzrušujícím zápase proti Jacku Draperovi, který byl poznamenán kontroverzním rozhodnutím ve prospěch Britů.

Miomir Kecmanovic se chystá hrát na Australian Open 2024, které začne 14. ledna.