Výsledky a hlavní události utkání Dallas Mavericks vs Houston Rockets: 5 nejlepších virálních momentů, když Luka Doncic odchází (31. března)

V neděli odpoledne se v Texasu střetly Dallas Mavericks a Houston Rockets ve velmi očekávaném zápase. Mavericks vstoupili do hry se sérií šesti výher, zatímco Rockets byli na impozantní sérii 11 zápasů bez porážky.

Zápas se odehrál v Toyota Center a oba týmy byly vysoce motivovány potenciálním dopadem na jejich šance na play-off. Luka Doncic zažehl skórování Mavericks a v úvodní čtvrtině je dovedl k dominantní převaze 36:24. Talentovaný Slovinec ukázal své umění tím, že přechytračil soupeře a kontroloval tempo hry.

Navzdory snaze Rockets si Dallas díky Doncicovu vedení dokázal udržet kontrolu nad hrou. Během druhého období se Doncicovy výjimečné schopnosti naplno projevily a upevnily jeho pověst „Luka Legenda“.

S pomocí Kyrie Irvinga, PJ Washingtona a Tima Hardawaye Jr. Doncic zvýšil náskok Mavericks a poskytl jim výraznější nárazník. Do poločasu měli Mavericks nad svými soupeři dominantní náskok 66:45.

Top 5 nezapomenutelných momentů ze soupeření Dallas Mavericks vs. Houston Rockets

#5 Daniel Gafford odhodil masivní slam

Když se Rockets pokusili agresivně bránit Kyrie Irvingovi u poloviny hřiště, Irving předvedl své výjimečné soudcovské povědomí tím, že hodil přihrávku nad obranu. Daniel Gafford dostal přihrávku a jednou dribloval, než důrazně namočil přes pohybující se Jabari Smith Jr. a přidal k působivé hře vykřičník.

#4 Šílený rozsah Kyrieho Irvinga: Stahování z blízkosti loga

Poté, co ztratil kontrolu nad míčem a čas odpalu vypršel, Kyrie Irving rychle dribloval z poloviny hřiště s jediným odrazem a posunul se doprava. Jediným plynulým pohybem pustil ránu ze vzdálenosti 34 stop, zatímco byl stále uprostřed driblování a skóroval na koš.

#3 Cam Whitemore shazuje ve hře Epic Game Wink

Navzdory tomu, že se mu naskytla jasná příležitost pro 3-pointer, Cam Whitemore se rozhodl ve zlomku sekundy a místo toho jel směrem ke koši. Ukázalo se, že to byl moudrý krok, protože Maxi Kleber a Luka Doncic pomalu rotovali v obraně, což umožnilo Whitemoreovi využít otevření. Pak se zvedl, aby působivě namočil, vznesl se z blízkosti čáry trestného hodu a vzrušoval dav svým atletickým výkonem.

Lucky Fan si odnese domů 25 000 $ ve hře Dallas Mavericks vs. Houston Rockets

Během poločasové zábavy byl vybrán šťastný fanoušek, který zastřelil jedinou střelu na půl kurtu. K překvapení všech v Toyota Center došlo k výstřelu, který způsobil, že aréna propukla v nadšení. To vedlo k tomu, že fanoušek vyhrál cenu 25 000 $.

To nejlepší: Neuvěřitelná hra noci Luky Doncice

Navzdory pokusům Luky Doncica vytvořit oddělení pomocí řady kombinací driblingových pohybů v horní části klávesy si Jabari Smith Jr. udržel bezvadnou defenzivní pozici a nepodléhal žádným falešným pumpám, čímž nakonec uzavřel Doncicovy jízdní pruhy.

Doncic neměl žádné možnosti a hodiny výstřelu docházely, takže byl nucen sáhnout po podpalovačce poblíž 3-bodové čáry, aby zachránil hru.

Mavericks porazili Rockets na silnici s konečným skóre 125:107 a ukončili tak 11zápasovou vítěznou sérii Rockets.