Výsledky a nejdůležitější momenty utkání Dallas Mavericks vs Sacramento Kings: 5 nejlepších virálních momentů (29. března)

Ve svém zápase v Kalifornii byli Dallas Mavericks odhodláni vyhrát proti Sacramento Kings (107-103) vzájemná vítězství. Navzdory tomu, že ve svých předchozích vzájemných zápasech měl bilanci 1-2, byl Dallas odhodlán otočit karty.

Přítomnost Kyrie Irvinga a Luky Doncica posílila víru Mavericks v jejich potenciál získat vítězství mimo domov.

Podobně domácí pokračovali v dominanci nad Mavericks i v první čtvrtině.

Harrison Barnes a Keon Ellis předvedli své ofenzivní schopnosti a neustále testovali obranu Dallasu z různých pozic na hřišti. To vedlo k tomu, že se Sacramento v první čtvrtině hry dostalo do vedení 34:26.

Ve druhé čtvrtině zůstala obrana Dallasu pevná a držela Sacramento na pouhých 26 bodů. Ofenziva Mavericks však zaznamenala mírný pokles v bodování, k celkovému počtu přidal pouze 25 bodů.

V důsledku toho si Kings nadále drželi své vedení a po 24 minutách hry vstoupili do poločasu s výhodou 60:51.

Nejlepší momenty ze hry Dallas Mavericks vs Sacramento Kings

#5 Davion Mitchell vybírá kapsu Luky Doncice pomocí krádeže

Zatímco Luka Doncic byl hlídán dvěma obránci, Kessler Edwards úspěšně přerušil jeho dribling a způsobil krátkou ztrátu držení míče. Když Davion Mitchell viděl tuto šanci, ukázal neuvěřitelné očekávání a dokázal rychle zachytit uvolněný míč.

Poté, co Mitchell rozehrál rychlý brejk pro svůj tým, rychle přivedl míč do hřiště. Během přechodu si Mitchell všiml De’Aarona Foxe v perfektní pozici, aby mohl skórovat. Fox hladce využil příležitosti a završil pozoruhodnou sekvenci z obrany do útoku.

#4 Domantas Sabonis překonal franšízový rekord v po sobě jdoucích double-doublech

Dominantní centr Kings udržel svou působivou sérii 56 po sobě jdoucích double-double s hvězdným výkonem, zaznamenal 13 bodů, 10 doskoků a devět asistencí.

Přestože čelil tvrdé konkurenci tří soupeřových hráčů, dokázal si zajistit zásadní obranný doskok a zaznamenal tak svůj desátý odskok v utkání.

Bez zaváhání okamžitě hodil předčasnou přihrávku na Daviona Mitchella, čímž zažehl rychlou příležitost pro tým k přechodu.

Mitchell využil příležitosti a rychle proměnil přihrávku na dva body, čímž dále ukázal vliv centra na útok i obranu.

#3 Ikonický 3-ukazatel Step-Back Luky Doncic: Ukázka dovedností z jiného světa

Přestože byl izolován na pravém křídle, Luka Doncic se stále pokoušel projet kolem Harrisona Barnese. Kvůli Barnesovu silnému obrannému postoji byl však Doncic nucen upravit svou strategii.

Navzdory Barnesově těsné obraně se Doncic rozhodl udělat krok zpět o 3 body, čímž vytvořil potřebný prostor. I když Barnes bojoval o střelu těsně, Doncic byl schopen hladce uvolnit míč a přesně trefit 3-ukazovátko.

#2 Kyrie Irvingův vítězný tříbodový ukazatel Zpoza oblouku

Irving vedl Mavericks ve skórování a byl téměř nezastavitelný, zejména ve čtvrté čtvrtině.

Navzdory silnému obrannému tlaku poblíž poloviny hřiště Irving sebevědomě dvakrát dribloval, než se zvedl pro hlubokou střelu z 32 stop. Jeho střela byla úspěšná a Mavericks se dostala do vedení.

#1 Nákladný obrat Harrisona Barnese v posledních okamžicích

Navzdory odpočítávání hodin a Kings za stavu 106:103 o tři body, byli odhodláni najít trojku.

Navzdory tomu, že Barnesova úvodní střela minula svůj cíl, Kings dokázali zajistit útočný doskok a poskytli jim další šanci skórovat.

Navzdory tomu, že byl Barnesův tým opět na špici, utrpěl obrat kvůli špatné komunikaci, která způsobila svéhlavou přihrávku na zadním hřišti.

Fox musel ve spěchu získat uvolněný míč, což způsobilo narušení útočného rytmu Kings a znemožnilo jejich pokus o comeback.

Navzdory snaze Kings byli Mavericks poraženi 107:103, což vedlo k vyrovnané sezóně a prodloužení vítězné série Mavericks na šest zápasů.