Davis Cup 2024: Indie porazila Pákistán 4:0 a kvalifikovala se do světové skupiny 1

Indie v neděli (4. února) porazila Pákistán 4:0 v play off světové skupiny 1 Davisova poháru 2024 v Pákistánském sportovním komplexu v Islámábádu. Tímto vítězstvím se Indie probojovala do světové skupiny 1. Indie také zůstala neporažena proti svým úhlavním rivalům, když od roku 1964 vyhrála všech osm remíz.

V sobotu dali Ramkumar Ramanathan a N Sriram Balaji Indii vedení 2:0 poté, co ve dvouhře mužů porazili Aisam-ul-Haq Qureshi a Aqeel Khan.

V neděli dvojice Yuki Bhambri a Saketh Myneni pomohla Indii získat nedostižitelné vedení 3:0. Duo porazilo Muzammila Murtazu a Aqeela Khana 6-2, 7-6(5) ve čtyřhře.

Bhambri a Myneni diktovali podmínky hned od začátku a dostali se do vedení 4-1 se dvěma přestávkami na podání. Netrvalo dlouho a indické duo uzavřelo set.

Druhý set se ukázal jako vyrovnaná záležitost. V páté hře Murtaza zachránil tři šance na brejkbol, aby udržel Pákistán v setu. Set nakonec šel do tie-breaku, kde zvítězila Indie.

Za stavu 5:5 měl Pákistán šanci dostat zápas do rozhodující sady. V utkání však udělal dvojchybu Aqeel, který nahradil Barkatullaha.

Poté Niki Kaliyanda Poonacha porazil Muhammada Shoaiba 6-3, 6-4 a dostal Indii do vedení 4-0. Shoaib předvedl několik silných bekhendů, ale byly to jeho forhendové údery, které ho zklamaly. Poonacha si uvědomil Shoaibovu sílu a nedal svému soupeři dostatek šancí, aby uvolnil svůj bekhend.

Poslední zápas mezi Balaji a Qureshi se nekonal. Ve svém dvouhře proti Ramanathanovi se Qureshi potýkal s podkolenní šlachou.