„Nepamatuji si, že Rafael Nadal, Novak Djokovič v tom věku vyhráli všechno“: David Ferrer podporuje Carlose Alcaraze uprostřed turnajových neúspěchů.

David Ferrer vyjádřil svou podporu svému kolegovi Španělovi Carlosi Alcarazovi po jeho po sobě jdoucích turnajových nezdarech, počínaje porážkou proti Novaku Djokovičovi na Cincinnati Masters v roce 2023.

Od loňské prohry se Srbem v Cincinnati se Alcaraz nedokázal dostat do finále žádného turnaje, natož vyhrát. Španěl se probojoval do semifinále na US Open, China Open a ATP Finals. Postoupil také do osmifinále na turnaji Shanghai Masters, po kterém následoval výjezd z úvodního kola v Paříži.

Rok 2024 také nezacházel s Alcarazem dobře. Dvacetiletý hráč zahájil sezonu na Australian Open a dostal se až do čtvrtfinále, kde ho porazil Alexander Zverev. Poté se mu nepodařilo obhájit titul na Argentina Open a na svém úvodním turnaji Rio Open čelil šoku.

Přesto se na jeho obranu postavil krajan Carlose Alcaraze a španělský daviscupový kapitán David Ferrer. Ferrer přirovnal Alcaraz k Rafaelu Nadalovi , Novaku Djokovičovi a Rogeru Federerovi s tím, že ani oni ve věku mladého Španěla nevyhráli všechno.

„Je číslo 2 na světě, ale nemůžete požadovat, aby 20letý tenista vždy vyhrával,“ řekl Ferrer na tiskové konferenci v Riu (přes Eurosport).

„Je to speciální hráč kalibru Rafy Nadala, Rogera Federera nebo Novaka Djokoviče. Ale má ještě spoustu času a nemůžete po něm chtít, aby vyhrál všechno. Nepamatuji si Rafu, Djokovič v tom věku vyhrál všechno,“ dodal.

„Carlos Alcaraz je v roce přechodu, kdy je logické, že bude větší tlak“ – David Ferrer

Carlos Alcaraz na snímku se svou trofejí z Wimbledonu 2023

David Ferrer také zmínil, že je pro každého pochopitelné očekávat, že Carlos Alcaraz vyhraje všechno, zvláště když vezmeme v úvahu, že už v tak mladém věku získal dva grandslamové tituly.

„Je logické, že chceme, aby vyhrál všechno, a za poslední rok a půl hrál na velmi vysoké úrovni, vyhrál dva grandslamy,“ řekl Ferrer na zmíněné tiskové konferenci.

Podle Ferrera je však také důležité uznat, že Alcaraz v současné době prochází přechodnou fází, kdy si musí udržet vysokou úroveň výkonu, protože většina jeho soupeřů se s jeho hrou více seznámila.

„Nyní je Carlos [Alcaraz] v roce přechodu, v roce, kdy je logické, že bude větší tlak, protože musíte udržet vysokou úroveň a také proto, že ho jeho soupeři znají lépe,“ řekl Ferrer.

Alcaraz utrpěl zranění kotníku během zápasu úvodního kola proti Thiago Monteiro na Rio Open ve středu (21. února), což ho přinutilo přestoupit.

Světová dvojka později na Instagramu sdílela , že mu byla diagnostikována boční výron 2. stupně, což ho na pár dní vyřadí. Nyní vyhlíží návrat na exhibičním zápase v Las Vegas s Rafaelem Nadalem 3. března, po němž bude následovat BNP Paribas Open v Indian Wells (6.-17. března).