Výsledky a hlavní události hry Golden State Warriors vs San Antonio Spurs: 5 nejlepších virálních momentů, kdy dominuje Steph Curry (31. března)

Golden State Warriors a San Antonio Spurs v neděli večer zakončily svou sezonní sérii a počtvrté a naposledy se střetly v rámci desetizápasové sestavy NBA.

Přestože v této sezóně již dosáhli dvou vítězství proti Spurs, Warriors zůstali odhodláni zajistit si další vítězství, když bojovali o místo v play off. Na druhou stranu Houston Rockets urputně soupeřili o poslední místo v play-in turnaji a jeli na sérii 11 výher.

Spurs získali značnou převahu v první čtvrtině, když vstoupili do druhé čtvrtiny se skóre 34-27. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná a Spurs si udrželi mírný náskok 26:25. To jim umožnilo vstoupit do druhého poločasu se skóre 60-52.

Ve třetí čtvrtině zažili Warriors ohromující zvrat díky působivým schopnostem Steph Curryové. Čtvrtinu zakončili s výrazným náskokem 37:21.

5 nejlepších momentů a virálních momentů ze hry Golden State Warriors versus San Antonio Spurs

#5 Steph Curry překvapuje rychlými pohyby proti obraně Spurs

V horní části klíče začal Steph Curry driblovat a upoutal pozornost tří obránců Spurs, když předváděl tip a hod s Gary Paytonem Jr.

Navzdory defenzivnímu tlaku se Currymu podařilo překvapit Spurs tím, že vytáhl přihrávku bez pohledu na Mosese Moodyho, který sekal z rohu a úspěšně zakopl míč navzdory přítomnosti Victora Wembanyamy pod okrajem.

#4 Bezchybná asistence Draymonda Greena Garymu Paytonovi Jr.

Steph Curry svým rychlým sprintem u pravého křídla dokázal přitáhnout pozornost dvou obránců Spurs. V reakci na defenzivní tlak Curry pohotově přihrál míč Draymondu Greenovi, který úspěšně fungoval jako návnada.

Ostrým pozorováním si Green všiml příležitosti přihrát míč otevřenému Garymu Paytonovi Jr., což vedlo k úspěšnému zakončení.

#3 Blok Victora Wembanyamy na Andrewa Wigginse

Když Andrew Wiggins jel směrem ke koši, potkal Victora Wembanyamu v klíči a pokusil se ho odstrčit z cesty silným ramenem k hrudi. Navzdory neochvějnému postoji Wembanyamy svůj skok zkušeně načasoval, smazal počáteční mezeru a nakonec Wigginsovu střelu srazil.

#2 Klay Thompsonův vítězný tříbodový ukazatel

Přestože se Spurs ve čtvrté čtvrtině prosadili, Warriors zoufale potřebovali skórovat. Pokus Stepha Curryho o 3 body se odrazil od okraje, ale Draymond Green přišel s útočným doskokem a rychle přihrál otevřenému Klayi Thompsonovi na pravém křídle, což se stalo nejdůležitějším trojbodem zápasu. Tato trefa zajistila Warriors pětibodový náskok.

#1 Victor Wembanyama’s Epic Dunk Steals the Show

Na pravém křídle Victor Wembanyama úspěšně provedl post-up tah proti nováčkovi Warriors Trayce Jackson-Davisovi.

Využil dvě falešné pumpy k vytvoření prostoru a začal spoléhat na svou sílu, dvakrát agresivně dribloval a přitom držel Jacksona-Davise bedlivě střeženým.

Wembanyama dokončil hru důrazným slamem, poslal Jacksona-Davise k zemi a dal si šanci na tříbodovou hru.

Warriors uzavřeli zápas se skóre 117-113 a upevnili svou sezónní sérii s vedením 3-1.