„Příště by hrál Alcaraz“ „Držte palce, všichni jsme na vás byli pyšní“: Fanoušci reagují na prohru Sumita Nagala na Australian Open

Tenisová hvězda pocházející z indického Jhajjaru vyhrála úvodní sadu 6-2 a potvrdila svou dominanci na začátku zápasu. Osmnáctiletý Číňan však zabojoval a vzal si další tři sety, aby během dvou hodin a padesáti minut zpečetil zápas s konečným skóre 2-6, 6-2, 7-5, 6-4.

Napínavé čtyřsetové utkání přimělo fanoušky na sociálních sítích tleskat indické tenisové hvězdě a fanoušci a kolegové hráči se obrátili na X (dříve Twitter), aby poskytli motivaci a slova povzbuzení Sumitu Nagalovi po jeho prohře s bývalou juniorskou světovou jedničkou. Juncheng Shang ve druhém kole Australian Open 2024.

Jeden fanoušek tleskal výkonu 26letého hráče a zároveň vyjádřil své zklamání z toho, že promeškal to, co mohla být vzrušující příležitost zahrát si Carlos Alcaraz.

„Zlomení srdce pro Sumita Nagala.“ Jako další by hrál Alcaraz. Nicméně, jaký to byl jeho výkon na #AustralianOpen2024,“ napsali.

Další fanoušek poskytl Nagalovi po těžké prohře pár povzbudivých slov.

„Drž palce, Sumite Nagale.“ Všichni jsme na vás hrdí,“ poznamenali.

Mezi motivací byl jeden fanoušek, který doufal, že nedávné vystoupení bude ochutnávkou dalších, které v budoucnu přijdou.

„Bohužel, pro Sumita Nagala vysněná jízda končí ve 4 setech. Doufám, že je to předzvěst ještě lepších výkonů a báječného roku 2024, který nás čeká!“ oni psali.

Zde jsou další reakce fanoušků na cestu Sumita Nagala na Australian Open 2024:

Bližší pohled na cestu Sumita Nagala na Australian Open

Nagalova pozoruhodná cesta na letošním Australian Open skončila tvrdě vybojovanou porážkou proti Číňanovi Juncheng Shangovi ve druhém kole dvouhry mužů.

27 Alexander Bublik v úvodním kole, což je poprvé za více než deset let, kdy indický muž postoupil za počáteční fázi turnaje. Stal se také prvním Indem, který porazil nasazeného hráče na Grand Slamu od Rameshe Krishnana, který toho dosáhl v roce 1989.

Ve svém střetnutí ve druhém kole Nagal pohodlně získal úvodní set 6-2, ale Shang rychle upravil svou strategii a vyvinul tlak na indiánův bekhend. Číňané využili neustálého proudu nevynucených chyb Nagala a otočili vývoj ve svůj prospěch a vyrovnali situaci.

Čínský hráč pokračoval v implementaci své strategie a navzdory souboji ze strany Nagala ve třetím setu si Shang zachoval klid a prosadil se, 7-5. Další vyhrál se skóre 6-4, aby zápas ukončil a zarezervoval si místo ve třetím kole proti Carlosi Alcarazovi.