„Doufám, že potřetí je kouzlo“ – píše Elena Rybakina po druhé finálové porážce v Miami v řadě

Elena Rybakina v doprovodu své sestry a svého týmu, který zahrnoval trenéra Stefana Vulkova a fyzioterapeuta Stefana Duella, pokorně uznala její pozoruhodnou cestu do finále Miami Open 2024.

I přes velkou snahu byla poražena ve finálovém střetu proti Danielle Collinsové s konečným skóre 7-5, 6-3 ve prospěch Američanky.

Rybakina v současné době zaujímá 4. pozici v ženském tenise a je známá svým všestranným herním stylem, který kombinuje sílu a jemnost. Její výkonná podání, která mohou dosáhnout rychlosti přes 200 km/h, a její schopnost provádět různé údery po zemi a voleje u sítě byly rozhodující pro její vítězství na turnaji ve Wimbledonu 2022 a pro její umístění na druhém místě na Australian Open 2023. .

Rybakina se na Instagramu podělila o fotku se svou sestrou a týmem, oslavující její přítomnost ve finále Miami Open 2024. Vyjádřila své odhodlání získat titul po dvou po sobě jdoucích druhých místech a přidala k fotografii popisek:

„Doufám, že potřetí bude kouzlo.“ Uvidíme se příští rok @miamiopen . Děkujeme za úžasnou atmosféru a podporujte tyto dva týdny.“

Přestože hrála vůbec nejdelší tiebreak v historii finále WTA 1000, Rybakina nakonec ve finále Miami Open 2023 porazila Petra Kvitová.

„Silná show v Miami“: Elena Rybakina uvažuje o svém úspěchu na Miami Open

Miami Open uvádí Itau 2024 – den 15
Miami Open Uvádí Itau 2024 – Den 15

Během pozápasové tiskové konference Elena Rybakina ocenila svůj výkon při postupu do finále a poznamenala, že to nečekala kvůli své fyzické kondici a nedostatečné kondici před turnajem.

„Jo, velmi těžký zápas, ale jak jsem řekl, nečekali jsme, že budu za všech okolností ve finále a že jsem před turnajem tolik nehrál. Takže celkově si myslím, že je to pozitivní týden, a ano, bylo to hodně dobrých zápasů. Mám z toho radost.”

Po dotazu na její fyzický stav Rybakina okamžitě vyjádřila, že její čtvrtfinálový zápas proti Marii Sakkari ji zanechal fyzicky vyčerpanou. Zmínila se také, že podle harmonogramu turnaje pro ni bylo náročné mít dostatek času na úplné zotavení.

„Ne, samozřejmě po zápase s Marií to už bylo fyzicky náročné. Samozřejmě jsem cítil tělo…… Takže rozvrh byl také nahoru a dolů a zotavení, to rozhodně nepomáhá.“

Na otázku, která finálová prohra byla větším zklamáním, odpověděl Kazach tím, že uznal, že loňské okolnosti byly jiné než ty letošní. Se svým výkonem však i přes konečný výsledek vyjádřila v obou případech spokojenost.

„Tady jsem měl radost ze dvou dobrých zápasů a pak jsem se dostal do finále. Takže v podstatě bych neřekl zklamání. Myslím, že loni a letos je to dobrý výsledek.“