„Doufám, že to bude v pořádku“ – Jannik Sinner objasňuje nemocnou situaci před střetem SF s Novakem Djokovičem na Australian Open 2024

Jannik Sinner poskytl aktuální informace o svém strachu z nemoci před jeho senzačním semifinále Australian Open proti desetinásobnému šampionovi Novaku Djokovičovi.

Sinner, světová č. 4, dosáhl svého prvního semifinále v Melbourne Parku ve svém pátém vystoupení, když porazil Andrey Rublev ve dvou setech. To přišlo pár hodin poté, co Djokovič v prvním čtvrtfinále porazil Taylora Fritze o čtyři sety, aby dosáhl na své 11. semifinále Australian Open, čímž potvrdil Sinnerovo rande se světovou jedničkou.

Během druhé sady vítězství nad Rublevem byl Ital při několika příležitostech viděn, jak se svírá za břicho. Sinner ale Eurosportu upřesnil, že nejde o zásadní problém a že by se měl utkat s Djokovičem za dva dny.

Sinner byl tento týden panovačný a nasbíral pět po sobě jdoucích výher v řadě. Přiblížil se ke ztrátě svého prvního setu na turnaji, když v tiebreaku druhého setu proti Rublevovi prohrával 5:1 , než vyhrál šest bodů v řadě.

Po vítězství v Melbourne Ital řekl Lauře Robsonové z Eurosportu, že žaludeční problém byl způsoben „troškou vzduchu“, a naznačil něco, co před zápasem snědl:

„(Myslím) bylo trochu vzduchu (v mém žaludku). Nevím, co to přesně bylo (bylo), takže to musíme zkontrolovat.

„Možná to bylo něco, co jsem jedl před zápasem. Časem to odešlo a ve třetím setu jsem už nic necítila. Snad to bude v pořádku.“

Sinner šel loni s Djokovičem 2:2, když si rozdělili své dva zápasy na ATP Finals v Turíně, než Ital vyhrál finále Davis Cupu.

Co se stalo naposledy, když se Jannik Sinner utkal na grandslamu s Novakem Djokovičem?

Jannik Sinner (vlevo) loni ve Wimbledonu prohrál s Novakem Djokovičem.

Jannik Sinner a Novak Djokovič mají za sebou šest střetů na Tour, přičemž Ital vyhrál pouze dva z nich. Dva z těchto střetů se odehrály na grandslamech, oba šli cestou 24násobného grandslamového šampiona Djokoviče.

Rok poté, co se vzpamatoval z dvousetového deficitu na poražení Sinnera ve čtvrtfinále Wimbledonu 2022, měl Djokovič proti Italovi v roce 2023 semifinále SW19 mnohem přímočařejší zápas.

Srb to myslel vážně, když se ujal vedení o dva sety a prohrál jen sedm her. Sinner nabízel přísnější odpor ve třetím zápase a posunul světovou jedničku do tiebreaku, ale nemohl prodloužit zápas, protože prohrál 6-3, 6-4, 7-6(4).

O necelý rok později se duo znovu setkává na Majoru, přičemž Jannik Sinner přichází jako o něco lépe formovaný hráč. Zatímco Novak Djokovič prohrál v těchto čtrnácti dnech v Melbourne Parku dva sety v pěti zápasech, Sinner ještě ani jeden nepustil, což by mohlo vést k strhujícímu zúčtování.