„Jak Markéta Vondroušová vyhrála Wimbledon?“; „Trapná prohra“: Fanoušci reagují na to, že Sorana Cirsteaová zachránila šest zápasových bodů a porazila Čecha v QF v Dubaji

Tenisoví fanoušci nedávno reagovali na to, že Sorana Cirsteaová zachránila šest zápasových bodů, aby si zajistila vítězství nad Markétou Vondroušovou ve čtvrtfinále turnaje Dubai Tennis Championships 2024.

Nenasazená Cirsteaová vytáhla úžasné vítězství proti Vondroušové, když ji porazila 2:6, 7:6(1), 6:2 za dvě hodiny a 41 minut a zajistila si postup do semifinále v Dubaji. Navzdory setu a prohře 5-1 předvedl Rumun neuvěřitelnou odolnost a předvedl pozoruhodný návrat, včetně šesti mečbolů.

Toto vítězství také znamenalo třetí účast Sorany Cirsteaové v kariéře na okruhu WTA 1000 po semifinálových jízdách na Canadian Open 2013 a Miami Open 2023.

Tenisoví fanoušci zůstali v úžasu, když světová dvaadvacítka uhrála strhující vítězství proti Markétě Vondroušové, přestože byla na pokraji porážky. Na sociálních sítích se podělili o svůj úžas z nečekaného zvratu událostí.

Po prohře Vondroušové ve čtvrtfinále v Dubaji vyjádřil jeden fanoušek své překvapení nad tím, jak Češka dokázala vyhrát mistrovství ve Wimbledonu 2023, kde porazila Ons Jabeur 6:4, 6:4 za méně než dvě hodiny a získala svůj první grandslam. titul ve dvouhře.

„Jak Markéta Vondroušová vyhrála wimbledon,“ napsal fanoušek na X (dříve Twitter).

Jiný fanoušek označil porážku Markety Vondroušové za „trapnou prohru“.

„Jaká trapná prohra s Vondroušovou tbh smh,“ napsal fanoušek.

Zde je několik dalších reakcí tenisových fanoušků:

Sorana Cirstea: „Toto musí být největší návrat mé kariéry“

Sorana Cirstea na turnaji Duty Free Tennis Championships 2024

Během pozápasového rozhovoru na kurtu po jejím vítězství proti Marketě Vondroušové na turnaji Dubai Tennis Championships 2024 Sorana Cirsteaová otevřela své myšlení, když po prohře v prvním setu ve druhém setu prohrávala 5:1.

Cirsteaová přiznala, že se v tuto chvíli nesoustředila na vítězství v zápase, ale spíše na prodloužení zápasu, aby si diváci mohli užít příjemnější zážitek. Rumunka při vzpomínce na svůj pozoruhodný comeback vyjádřila nedůvěru k jejímu výkonu a označila jej za „největší návrat“ své kariéry.

„Tohle musí být největší návrat mé kariéry. Abych byl upřímný, za stavu 5:1 jsem už na výhru nemyslel. Říkal jsem si, alespoň udělejte to pro veřejnost hezké, alespoň to prodlužte a dejte jim trochu hezčí tenis. Pořád nevím, jak se mi to podařilo,“ řekla Cirstea.

Sorana Cirstea se v semifinále v Dubaji utká s Jasmine Paolini. Paoliniová postoupila do svého prvního semifinále na okruhu WTA 1000 poté, co obdržela pauzu, když její čtvrtfinálová soupeřka Elena Rybakina odstoupila ze zápasu kvůli onemocnění trávicího traktu.