Jak dlouhá je přestávka v NBA All-Star? Při pohledu na seznam událostí naplánovaných po víkendu ASG 2024

Nyní, když víkend All-Star NBA definitivně skončil, liga si dá krátkou přestávku, než bude pokračovat v základní části. Pro týmy bude vhodná doba, aby si odpočinuly a naplánovaly si, jak přistoupí k nadcházejícímu play-off.

Týmy a jejich hráči si užijí třídenní přestávku po utkání hvězd NBA, které se konalo 18. února. Od 19. do 21. února nejsou žádné naplánované zápasy základní části.

Během této krátké přestávky se nekonají žádné plánované celoligové akce. Tento čas s největší pravděpodobností využijí hráči k tomu, aby si vzali volno a jejich aktivity se mohou lišit od člověka k člověku.

Jakmile bude akce 22. února obnovena, fanoušci budou mít k dispozici 12 zápasů, kdy se na kurt postaví celkem 24 týmů. Hned 23. února se liga může pochlubit dalším plným programem s celkem 10 zápasy.

Březen. 1 je termín pro vzdání se způsobilosti pro playoff. Pouze hráči, kteří jsou podepsáni před tímto termínem, se budou moci zúčastnit po sezóně.

Základní sezóna skončí 14. dubna a Play-In turnaj se uskuteční 16. – 19. dubna. První zápas finále NBA pak vypukne 6. června mezi příslušnými vítězi finále Východní a Západní konference.

Jak vypadá pořadí týmů po přestávce All-Star NBA?

Než začal víkend All-Star NBA, Boston Celtics i nadále vypadal dominantně, byl zatím jediným týmem, který v této sezóně vyhrál 40 zápasů (43-12). První část sezóny zakončili sérií šesti výher. Cleveland Cavaliers drží druhé místo na východě za Celtics, ale ztrácí šest zápasů (36-17).

Dalším týmem, na který je třeba dávat pozor, je Milwaukee Bucks, který vstoupil do přestávky NBA All-Star tím, že prohrál sedm z posledních 10 zápasů. Dostali se do propadu poté, co nahradili Adriana Griffina Doc Riversem jako jejich hlavním trenérem, ale mají šanci znovu získat dynamiku, jakmile se akce obnoví.

Na druhé straně play-off závodu Východní konference jsou Miami Heat (30-25), kteří jsou jedno vítězství od vyrovnání šestého místa Indiana Pacers (31-25). Nicméně, Orlando Magic mají také stejnou příležitost, jakou mají v současnosti remízu s Heat.

Mezitím na Západě vedou tým Minnesota Timberwolves s bilancí 39-16. Boj o nejvyšší příčku na Západě zůstává těsný, protože OKC Thunder (37-17), LA Clippers (36-17) a Denver Nuggets (36-19) jsou všechny tři zápasy za nimi.

Dalším týmem, na který si dát pozor, je deváté místo LA Lakers (30-26), kteří vstoupili do přestávky All-Star NBA po sérii tří výher. Přestávka pro ně přichází v ideální chvíli, protože umožňuje LeBronu Jamesovi odpočívat, protože vynechal poslední zápas proti Utah Jazz kvůli zranění levého kotníku .

Před nimi, Dallas Mavericks, kteří jsou aktuálně na sedmém místě (32-23), hrozí, že předběhnou New Orleans Pelicans a Phoenix Suns, kteří byli nerozhodně na začátku All-Star přestávky (33-22).