Kolikrát šel Super Bowl do prodloužení? Opětovná návštěva nejdelších velkých her v historii NFL

Od vzniku NFL šel do prodloužení pouze jeden zápas Super Bowlu. Tato hra je jedním z největších návratů v historii Super Bowlu, kdy New England Patriots porazili Atlanta Falcons v prodloužení 34:28 v Super Bowl LI.

Vítězství je synonymem pro termín „28-3“, protože Patriots pod vedením Toma Bradyho se vrátili o tři skóre dolů a dosáhli pozoruhodného vítězství. V prodloužení si Patriots vysloužili výkop poté, co vyhráli házení mincí a vstřelili TD k zisku titulu.

Hra je jedním z kritických bodů dynastie Billa Belichicka a Toma Bradyho a je referenčním bodem pro neschopnost Atlanta Falcons dokončit práci. Řada médií považuje hru za největší Super Bowl všech dob a „100 největších her“ NFL.com ji řadí jako devátou nejlepší hru a čtvrtou nejvyšší mezi Super Bowly v historii ligy.

Jaká jsou pravidla Super Bowlu pro přesčasy

Pravidla pro prodloužení v Super Bowlu se neliší od pravidel v základní části. Obě franšízy mají šanci vlastnit fotbal. Další skóre vyhrává, pokud je zápas nerozhodný po držení každé franšízy.

Navíc, pokud tým, který začíná v prodloužení, skóruje v obraně (safety nebo touchdown) nebo speciálních týmech (safety nebo touchdown), hra je u konce.

Také, pokud je zápas na konci jedné třetiny prodloužení vyrovnaný nebo pokud stále dojde k prvnímu držení míče druhé série, druhé prodloužení začne tam, kde skončila první třetina. To se bude opakovat, dokud se neobjeví vítěz.

Vítězové Super Bowlu od roku 2000

Před nadcházejícím zápasem Super Bowl 2024 mezi Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers je zde seznam vítězů hry Super Bowl od přelomu století: