Iga Swiatek blahopřeje Aryně Sabalenkové k „působivému“ vítězství na Australian Open

Iga Swiatek milostivě poslal blahopřání Aryně Sabalenkové po jejím triumfu na Australian Open 2024.

Sabalenková úspěšně obhájila titul na Melbourne Slamu, aniž by ztratila set během svého dominantního tažení. Běloruska si ve finále Australian Open zajistila dominantní výhru 6:3, 6:2 nad Zheng Qinwen a triumfovala za pouhých 76 minut.

Světové dvojce se hrnuly gratulační zprávy , jako Paula Badosa, Billie Jean Kingová, Chris Evertová a Victoria Azarenková jí tleskali za vítězství.

Iga Swiatek také popřála vše nejlepší Aryně Sabalenkové a poblahopřála jí k „působivému“ úspěchu k zisku jejího druhého titulu na Australian Open.

„Gratuluji @SabalenkaA k 2. titulu v Austrálii, působivé!“ napsala na X (dříve Twitter).

Swiateková letos v Melbourne hledala svůj pátý grandslamový titul a první titul na Australian Open . Světová jednička zahájila svou kampaň impozantní výhrou 7-6(2), 6-2 nad Sofií Keninovou.

Ve druhém kole čelila těžší výzvě proti Danielle Collinsové a jen o vlásek unikla zničující prohře. Za stavu 4-1 v rozhodujícím setu se Polák impozantně vrátil a připsal si tvrdě vybojované vítězství 6-4, 3-6, 6-4.

Čtyřnásobnou grandslamovou šampionku omráčila ve třetím kole česká teenagerka Linda Nosková. Devatenáctiletá hráčka se probojovala zpět ze setu a porazila Swiatekovou 3-6, 6-3, 6-4, čímž ji vyřadila z Majoru.

Iga Swiatek a Aryna Sabalenková jsou nejlepší hráči na světě

Aryna Sabalenka a Iga Swiatek

Iga Swiatek a Aryna Sabalenková si na turné vytvořili jednu z nejpřesvědčivějších rivalit. Duo má za sebou devět zápasů na úrovni turné, přičemž Swiatek se těší vedení 6-3 v jejich vzájemné bilanci.

Sabalenková si připsala vítězství ve svém prvním setkání na turné, když ve skupinové fázi finále WTA 2021 porazila Poláku 2-6, 6-2, 7-5. Swiatek vyrovnal svůj vzájemný rekord vítězstvím 6-2, 6-3 nad světovou dvojkou ve čtvrtfinále v Dauhá v roce 2022.

Čtyřnásobný grandslamový šampion porazil v roce 2022 v semifinále ve Stuttgartu Bělorusy 6:2, 6:2. Následující měsíc si také zajistila výhru 6-2, 6-1 v semifinále Italian Open.

Iga Swiatek pokračovala ve své dominanci proti Sabalenkové, když ji v roce 2022 v semifinále US Open porazila 3-6, 6-1, 6-4. Světová dvojka jí oplatila porážku v semifinále WTA Finals a připsala si vítězství 6-2, 2-6, 6-1.

Swiatek pak ve finále ve Stuttgartu v roce 2023 triumfoval nad Běloruskem 6-3, 6-4. Následně Sabelenka vyhrála 6-3, 3-6, 6-3 ve finále Madrid Open. Poláková triumfovala ve svém posledním střetnutí, když v semifinále WTA Finals v roce 2023 porazila dvojnásobnou grandslamovou šampionku 6:3, 6:2, na cestě ke svému prvnímu titulu na koncoročním šampionátu.