„Iga Swiatek je reinkarnovaná Justine Henin“; „Dělá to pořád“ – Pole zvedla ruku, aby zastavila ve finále z Dauhá vs Elena Rybakina fanoušky

Gesto Igy Swiatekové, která zvedla ruku, aby zastavila bod během jejího finále Qatar Open proti Eleně Rybakinové, přimělo tenisové fanoušky ke srovnání s Justine Heninovou.

Swiatek se utkal s Rybakinou v blockbusterovém souboji o titul na turnaji WTA 1000 v Dauhá. Polák ve finále předvedl hvězdný výkon a připsal si výhru 7-6(8), 6-2 nad Kazachem a zajistil si třetí titul na turnaji v řadě.

Jedna fanynka se později obrátila na sociální sítě a vyprávěla okamžik z finále, kde světová jednička zvedla ruku, aby zastavila bod. Její gesto si však předseda rozhodčího nevšiml a bod pokračoval jako obvykle. Iga Swiatek navzdory tomu, že nebyla připravena, vyhrála bod a v následujícím bodě prolomila podání Eleny Rybakinové.

„Za stavu 1-1 40-40 zvedla Iga ruku, aby zastavila bod, Cicak to neviděl, bod zahráli a Iga ho vyhrála a pak zlomila v dalším bodu…,“ napsal fanoušek.

Tenisoví fanoušci si nemohli pomoct, ale připomínali si kontroverzní „ příhodu s rukou “ Justine Heninové během semifinále French Open v roce 2003 proti Sereně Williamsové.

„JE JUSTINE SE INKARNOVANÁ!!! MYSLEL JSEM, ŽE JSEM POZNAL Kšiltovku!!!!!!!“ napsal jeden fanoušek.

„ZNOVU NE HENIN,“ ozval se další fanoušek.

Mezitím jeden fanoušek vyjádřil svou frustraci nad čtyřnásobným grandslamovým šampionem a tvrdil, že Swiatek měl tendenci dělat taková gesta během tlakových bodů v zápase.

Polákka čelila takovému zkoumání již dříve a byla nucena se bránit proti kritice za to, že během své kampaně na Cincinnati Open 2023 nehrála tempem serveru.

„Dělá to neustále na tlakových bodech a je to tak špatné, jako by to byla tak špatná vlastnost, že jsem šokován, že nikdo nic neřekl,“ komentoval fanoušek.

Zde je několik dalších reakcí od fanoušků:

Iga Swiatek poté, co porazil Elenu Rybakinu a vyhrál titul Qatar Open: „Jsem šťastný, že jsem se soustředil jen na správné věci, protože to bylo klíčové“

Iga Swiatek porazil ve finále Qatar Open Elenu Rybakinu

Iga Swiatek byla nadšená poté, co sestřelila Elenu Rybakinu , aby vyhrála titul Qatar Open, a vyjádřila spokojenost s jejím myšlením a obětavostí během kampaně v Dauhá.

„Jsem šťastný, že jsem pokračoval v práci a jen jsem během tohoto týdne nepřemýšlel o příliš mnoha věcech a soustředil se jen na ty správné věci, protože si myslím, že to bylo klíčové,“ řekl Iga Swiatek při předávání trofeje.

Světová jednička také přiznala, že tlak a očekávání, které doprovázely honbu za jejím třetím titulem v řadě na turnaji, ji „stresovaly“.

„Přijít sem a být tak trochu dvojnásobným obhájcem titulu nebylo snadné. Takže jsem ráda, že tuto zkušenost už mám, a doufám, že ji využiji,“ řekla.

„Ach můj bože lidi.“ Ani nevíš, že to bylo na to nemyslet. Přišel jsem sem a byl jsem dost vystresovaný, protože jsem cítil očekávání. Chtěl jsem dělat všechno krok za krokem jako vždy. Jsem opravdu šťastný. Jsem na sebe opravdu hrdá,“ řekla.

Iga Swiatek a Elena Rybakina budou oba v akci na příštím tenisovém mistrovství WTA 1000 v Dubaji, které začíná v neděli 18. února.