Iga Swiatek se po výjezdu z Australian Open účastní rekreačního motokárování se svým týmem a po závodě s nimi pózuje na stupních vítězů

Iga Swiatek se nedávno po svém odchodu z Australian Open 2024 zúčastnila rekreačního motokárového závodu se svým týmem. Na památku tohoto zážitku také zapózovala se svým týmem na pódiu.

Swiateková měla skvělou sezónu 2023, vyhrála šest titulů, včetně čtvrtého grandslamu na French Open. Získala také tituly na Qatar Open, Stuttgart Open, Warsaw Open, China Open a WTA Finals.

Začátek roku 2024 se však pro světovou jedničku ukázal jako nevýrazný. Swiatek dovedl Polsko do finále, ale prohrál s Německem, přestože vyhrál v kategorii dvouhry.

Na prvním letošním grandslamu, Australian Open, pak Iga Swiatek v prvních dvou kolech porazila Sofii Keninovou a Danielle Collinsovou . Její tažení v Melbourne však skončilo ve třetím kole, kde utrpěla prohru 3-6, 6-3, 6-4 s českou teenagerkou Lindou Noskovou. Tato porážka znamenala nejčasnější odchod světové jedničky na Australian Open od roku 1979.

Po svém odchodu z Melbourne Slam se Iga Swiatek v doprovodu svého trenéra Tomasze Wiktorowskiho, fyzioterapeuta Macieje Ryszczuka a psycholožky Darii Abramowicz zapojila do rekreačního motokárového sezení v Racing Center Varšava.

Polák se na sociální sítě podělil o pár snímků. Jeden snímek zachytil Swiatekovou a její tým sedící v příslušných motokárách. Druhý obrázek představoval moment, kdy světová jednička spolu se svým týmem pózovala na pódiu s několika trofejemi na památku závodu.

Iga Swiatek o svých plánech po prohře na Australian Open: „Resetujte se a soustřeďte se jen na další turnaje“

Iga Swiatek na Australian Open 2024

Po prohře proti Lindě Noskové na Australian Open v roce 2024 vyjádřila Iga Swiatek své odhodlání se odrazit, „resetovat“ a „soustředit se na další turnaje“.

„No, prostě mám pocit, nevím, prohrál jsem, ale budu mít více turnajů.“ Pamatuji si, jak jsem se loni vrátil do práce. Mohl jsem se resetovat a soustředit se na další turnaje. Takže letos udělám totéž,“ řekl Iga Swiatek na pozápasové tiskové konferenci.

Světová jednička vyjádřila zklamání nad svým výkonem na Melbourne Major a uznala své naděje na úspěšnější kampaň. Zdůraznila však, že ztráty s Noskovou „nelituje“ a uvedla, že ze sebe dala vše a nenechala kámen na kameni.

„Stále vím, že jsem udělal vše, co jsem mohl, abych se pokusil, aby to fungovalo.“ Technicky to nefungovalo. Ale vím, že jsem udělal všechno, co jsem mohl. Nějak nelituji. Určitě bych si přála, abych na tomto turnaji hrála o něco lépe,“ dodala.

Iga Swiatek také uvedla, že se chce z této ztráty posunout a soustředit se na své nadcházející zápasy. Zdůraznila, že během roku bude mít dostatek příležitostí zahrát si svou nejlepší hru.

„Letos mám pocit, že se chci vrátit do práce. Vím, že během sezóny budu mít spoustu šancí ukázat svou hru,“ řekla.