„Zdůrazňuji“ „Nemohl jsem dýchat“: Šokující odchod Eleny Rybakinové z Australian Open po nejdelším grandslamovém tiebreaku omráčí Biancu Andreescuovou, světovou tenistku

Tenisový svět, včetně Biancy Andreescu a Laury Robson, se podělil o své reakce na šokující prohru Eleny Rybakinové na Australian Open 2024.

Rybakina, loňská finalistka turnaje, se ve čtvrtek 18. ledna ve druhém kole Melbourne Majoru střetla s impozantní soupeřkou Ruskou Annou Blinkovou. Třetí nasazená měla zklamání, když Blinková využila svůj osamocený brejk a urvala úvodní set. 6-4.

Elena Rybakina to však ve druhém setu vrátila, když v desáté hře dosáhla rozhodujícího brejku, který si vynutil rozhodnutí. Blinková v závěrečném setu z větší části vedla, pouze světová trojka získala brejk a vyrovnala skóre na 4:4. Duo si pak vyměnilo přestávky v 9., 10., 11. a 12. hře. Kazaška si během toho také ušetřila dva mečboly, aby si dala příležitost v supertiebreaku.

Jak se ukázalo, supertiebreak 30 minut a 42 bodů, který vyšel ve prospěch Anny Blinkové [6-4 , 4-6, 7-6 (20)], byla nejdelší v grandslamové historii dvouhry. Překvapivá výhra Rusa nad bránícím se vicemistrem takovým způsobem upoutala pozornost tenisového světa.

Několik fanoušků, stejně jako kolegové dua, sedělo v posledních okamžicích zápasu na kraji svých sedadel.

„BLINKOVAAAA WHAATTTT Zdůrazňuji rn,“ napsala Bianca Andreescu na X. „Wow od obou hráčů… prostě wow!“

Napětí bylo hmatatelné i v Aréně Roda Lavera. Bývalá světová 20. Daria Saville poznamenala, že ani předseda rozhodčího nedokázal udržet klid.

„Předseda rozhodčího se směje hahaha,“ napsala.

Čtvrtek, pátý den Australian Open, měl poctivou porci thrillerů ft. Iga Swiatek, Holger Rune, Alexander Zverev a Casper Ruud. Několik zápasů, které stále probíhají, také přesáhlo půlnoc.

Trenér Jannika Sinnera Darren Cahill poznamenal, že to byl jeden z nejlepších dnů pro grandslamový tenis.

„Jeden z velkých dnů grandslamového tenisu,“ napsal.

Bratr Johna McEnroea a specialista na čtyřhru Patrick McEnroe napsal:

„Jeden z nejlepších dnů na majoru….. vůbec.“

Bývalá hráčka Laura Robson, která zápas Eleny Rybakiny také komentovala, vyjádřila svůj údiv nad výsledkem.

„Moje snídaně vychladla, když jsem sledoval tento tie break, protože jsem nemohl dýchat lol,“ napsal jeden z fanoušků.

Zde je několik dalších reakcí z tenisového světa:

Anna Blinkova o překonání Eleny Rybakinové v supertiebreaku na Australian Open: „Třásly se mi ruce a nohy taky“

Anna Blinkova a Elena Rybakina sdílejí objetí

Anna Blinková odvedla práci proti Eleně Rybakinové při svém devátém zápasovém bodu, po dvou hodinách a 46 minutách hry. Zachránila také ohromujících šest zápasových bodů, které vyprodukoval bývalý wimbledonský šampion.

Po zápase Blinková poděkovala zaplněné Rod Laver Areně za to, že ze sebe vydala to nejlepší.

„Mockrát děkuji davu za fandění, povzbuzování mě.“ Děkuji, že jste přišli. Moc mi to pomohlo. Dodalo mi to tolik energie bojovat až do konce,“ řekla v rozhovoru u soudu. „Byly chvíle, které jsem si užil, a (byly) i jiné. nevím, co říct. Bylo to super těžké. Snažil jsem se soustředit na každý bod. Měl jsem tolik zápasových bodů.“

„Snažil jsem se být agresivní. Ale v těchto chvílích se mi třásly ruce a nohy také. Snažil jsem se být v klidu, jak jen to šlo. Jsem nesmírně šťastná, že jsem nakonec vyhrála,“ dodala se smíchem.

Anna Blinková se jako další utká s Jasmine Paoliniovou o místo ve čtvrtém kole Australian Open v sobotu 20. ledna.