„Představte si, že bychom museli hrát pět setů“ – Magda Linette reaguje na svou prohru Abu Dhabi Open 2R s Beatriz Haddad Maia v nejdelším zápase roku 2024

Magda Linette a Beatriz Haddad Maia odehrály ve středu (7. února) na Abu Dhabi Open zatím nejdelší zápas na okruhu WTA roku 2024.

Šestá nasazená Haddad Maiaová triumfovala 7:6(6), 6:7(1), 6:1 za tři hodiny a 42 minut, čímž překonala předchozí nejdelší zápas sezony mezi Anastasií Potapovou a Veronikou Kudermetovou ve třetím kole turnaje. Mezinárodní Brisbane. Potapová ten zápas vyhrála 7-5, 6-7(7), 6-4 za tři hodiny a 26 minut.

Linette a Haddad Maia odehrály solidní první set a Brazilka ho v tie-breaku urvala 8-6. Druhý set přinesl obrat ve štěstí, Linette vyhrála 7-1 v tie-breaku a rozhodla.

Když se v posledním setu musela rozsvítit světla, Haddad Maia byl silný, aby přesvědčivě vyhrál 6-1 a vyhrál maratónský zápas.

Když Linette uvažovala o monumentálním střetu prostřednictvím svého účtu X (dříve Twitter), vtipkovala o tom, že musí soutěžit v zápase nejlepších z pěti.

„A teď si představte, že bychom měli hrát pět setů,“ napsala Linette na X (dříve Twitter).

Haddad Maia , kterému zdlouhavé zápasy nejsou cizí, držel i rekord v nejdelším zápase roku 2023. Od začátku roku 2022 nastoupila v 11 zápasech, které přesáhly tři hodiny, a sedm z nich vyhrála.

Ve středu Haddad Maia ocenila svůj tým za to, že jí pomohl udržet emoce na uzdě, a zopakovala v ní soutěživého ducha a řekla, že se nikdy nevzdává.

„Myslím, že můj tým se musí postarat o svá srdce,“ řekl Haddad Maia se smíchem v rozhovoru na kurtu. „Někdy u tenisu není snadné zvládat emoce. V tiebreaku jsem byl trochu frustrovaný, a to způsobilo další set. Ale je tu pro mě jedna vlastnost, která je velmi důležitá, a to, že se nikdy nevzdávám a vždy to zkusím ještě jednou.“

Pohled na dosavadní sezónu 2024 Magdy Linette

Magda Linette na Mubadala Abu Dhabi Open - Getty Images
Magda Linette na Mubadala Abu Dhabi Open – Getty Images

Magda Linette zahájila svou sezónu 2024 na Brisbane International přímým vítězstvím nad Cristinou Buscou. V dalším kole spadla na pátou nasazenou Dariu Kasatkinu.

Na Adelaide International následující týden Linette prohrála v prvním kole s Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou 6-3, 6-7(8), 5-7.

Linette, nasazená jako 20. na Australian Open, odstoupila v polovině zápasu v prvním kole proti bývalé šampionce Caroline Wozniacké .

Na šampionátu Hua Hin se nic nezměnilo, protože polská hvězda sestoupila ve svém úvodním zápase proti Dianě Shnaider ve třech.

Se dvěma výhrami a pěti prohrami v této sezóně se Magda Linette bude snažit znovu objevit starou formu, díky které se loni dostala až na 19. místo žebříčku WTA.