S ohledem na kontroverzní diskvalifikaci Andrey Rublev, 4 tenisté, kteří prožili stejný osud před ft. Novakem Djokovičem

Kampaň Andreyho Rubleva na dubajském tenisovém šampionátu skončila kontroverzně poté, co byl v semifinálovém zápase vyřazen pro nesportovní chování.

Rus prohrával 7-6(4), 6-7(5), 5-6*, když mu linková výzva vedla k výbuchu zaměřenému na liniového rozhodčího, který později tvrdil, že na něj Rublev křičel vulgárně.

Rublev byl i přes jeho protesty rozhodčím zápasu prominut za své chování. Zatímco porota stále nerozhoduje, podívejme se zpět na další takové případy v nedávné paměti:

#1 Novak Djokvic na US Open 2020

Novak Djokovič a čárový rozhodčí na US Open 2020.

Novak Djokovič usiloval o čtvrtou korunu na US Open, když jeho kampaň přerušilo kontroverzní rozhodnutí organizátorů o neplacení.

Srb byl diskvalifikován ze svého zápasu ve čtvrtém kole proti Pablo Carreño Busta, zatímco v úvodním setu prohrával 5:6. Po zahození podání za stavu 5-6 v prvním setu Djokovič frustrovaně trefil míček směrem k základní čáře. Míč omylem zasáhl čárového rozhodčího do krku, což vyvolalo přísnou akci.

Rozhodnutí, které fanoušky na dlouhou dobu rozdělilo, ukončilo Djokovičův neporazitelný rekord 26:0 z roku 2020 a také jeho 29zápasovou vítěznou sérii, která sahala až k Davis Cupu v roce 2019.

#2 Miyu Kato na French Open 2023

Miyu Kato s trofejí pro smíšenou čtyřhru French Open 2023.

Miyu Kato se ocitla uprostřed bouře, když ona a partnerka Aldila Sutjiadi neuspěly ve třetím kole ženské čtyřhry poté, co míček, který vypadl z její rakety, zasáhl dívku s míčem.

Fanoušci však přišli podpořit Kata na sociálních sítích ve velkém počtu, přičemž většina z nich poukazovala na to, že Katův míč zasáhl dítě bylo zcela neúmyslné. Japonská hráčka sklidila velký potlesk, když později v týdnu vyšla na kurt ke smíšené čtyřhře.

Kato vyhrál smíšenou čtyřhru s Timem Putzem. Později v týdnu se s míčovou dívkou dokonce setkala a podělila se s ní o tenisovou sadu.

#3 Marc Polmans na 2023 Shanghai Masters

Marc Polmans

Marc Polmans se nezúčastnil svého kvalifikačního kola 2023 Shanghai Masters proti Stefanu Napolitanovi. Rozhodnutí přišlo poté, co míč, který vyletěl z jeho rakety, zasáhl rozhodčího křesla do obličeje.

Polmans byl v době incidentu mimo první 100, k němuž došlo, když v tiebreaku druhého setu vedl svého soupeře o set a 6:5.

Při svém druhém mečbolu umístil Aussie míč do sítě, což ho rozzuřilo a způsobilo, že jej vyrazil. Ben Anderson, který byl předsedou rozhodčího, byl terčem stávky, která vyústila v diskvalifikaci Polmanse.