Na snímcích: Ons Jabeur oslňuje v tradičním emirátském oděvu, pózuje s první saúdskoarabskou profesionální tenistkou Yarou Alhogbani

Na internetu se nedávno objevily snímky světové šestky Ons Jabeur, kde si oblékla tradiční emirátský oděv a zapózovala s Yarou Alhogbani, první ženou ze Saúdské Arábie, která se zúčastnila turné WTA.

Toto je druhý měsíc její sezóny 2024 a Ons Jabeur zatím startovala na dvou turnajích: Australian Open a Abu Dhabi Open. Je připravena soutěžit ve svém třetím, Qatar Total Energies Open. Na druhou stranu byl Abu Dhabi Open prvním turnajem Yary Alhogbani na okruhu WTA od profesionální kariéry v roce 2019.

V pondělí se na internetu objevilo několik snímků Jabeura a Alhogbaniho. Některé z obrázků zveřejněných na X (dříve Twitter) představovaly Jabeur pózující před kamerou, všechny se usmívaly, když si oblékla tradiční emirátský oděv se zlatou výšivkou a držela hnědou raketu Wilson. Na některých obrázcích na Instagramu dvojice zaujala pózu, která se vzájemně podporovala, a na několika dalších obrázcích Alhogbani pózovala s raketou a jejími částmi si zakryla obličej.

Ons Jabeurová je první Afričankou a Arabkou, která se zúčastnila velkého finále (což dokázala třikrát), a také vůbec nejvýše postavenou Afričankou nebo Arabkou na WTA i ATP. Tuniska také vyhrála 5 titulů na WTA.

V 19 letech možná Alhogbani právě kráčí ve stopách Jabeura . V roce 2022 se stala první saúdskoarabskou ženou, která vyhrála profesionální tenisový turnaj, kterým byl turnaj J5 Isa Town v Bahrajnu.

Ons Jabeur se utká s LesiaTsurenko ve druhém kole Qatar Total Energies Open

Mubadala Abu Dhabi Open

Ons Jabeurová je první Afričankou a Arabkou, která dosáhla tří velkých tenisových finále a je držitelkou nejvyššího žebříčku africké nebo arabské hráčky na WTA i ATP. Zajistila si také pět titulů na okruhu WTA.

Qatar Total Energies Open 2024 se zúčastní hvězdy jako světová jednička a dvojnásobný obhájce titulu Iga Swiatek, světová 3. Coco Gauff, světová 5. Elena Rybakina, finalistka Australian Open Qinwen Zheng a mnoho dalších.

Jabeurová má za sebou náročný vstup do sezony, z Australian Open odešla ve druhém kole prohrou s Mirrou Andreevovou. Na Abu Dhabi Open také čelila čtvrtfinálové porážce, když prohrála s Beatriz Haddad Maiaovou.

Soupeřka Ons Jabeur, Lesia Tsurenko , zajistila vítězství v přímém setu ve svém zápase prvního kola proti Zeynep Sonmez. Ukrajinec se zatím zúčastnil tří turnajů. Na ASB Classic v Aucklandu zažila 16. kolo, na Australian Open se dostala do třetího kola, kde prohrála s pozdější šampionkou Arynou Sabalenkovou, a na Abu Dhabi Open neprošla přes první kolo.