Hraje Jayson Tatum dnes večer proti Charlotte Hornets? Nejnovější stav 5x All-Star’s (1. dubna)

Boston Celtics prohlásil útočníka Jaysona Tatuma za připraveného nastoupit v pondělním utkání proti Charlotte Hornets ve Spectrum Center. Bude to podruhé, co se oba týmy střetnou v této sezóně, přičemž v předchozím zápase zvítězili Hornets.

Přestože Boston čelil potenciální třetí porážce v řadě, dokázal si v sobotu zajistit dominantní výhru 104:92 proti New Orleans Pelicans. Jayson Tatum vedl tým s 23 body, podpořený 19 body Kristapse Porzingise, 10 doskoky a čtyřmi zablokovanými střelami. Derrick White navíc přidal 15 bodů, zatímco Jrue Holiday předvedl své všestranné schopnosti 13 body, osmi doskoky a sedmi asistencemi.

Hornets navíc nedávno utrpěli porážku 130:118 proti LA Clippers v prvním zápase jejich back-to-back. Předtím je také v pátek porazili Golden State Warriors 115:97. Warriors neměli problém skórovat proti Hornets a využívat defenzivních výpadků. Neustále nacházeli otevřené hráče poblíž koše, zvláště v kritických okamžicích ve třech různých příležitostech.

Zranění, které ovlivnilo výkon Jaysona Tatuma

Jayson Tatum v této sezóně chyběl celkem pět zápasů. Z posledních sedmi zápasů vynechal dva kvůli nárazu do pravého kotníku.

Konkrétně chyběl ve druhém zápase série back-to-back po vítězství 130:104 proti Washington Wizards, během zápasu s Detroit Pistons.

Navíc se nemohl zúčastnit jiného zápasu proti Detroit Pistons 22. března.

Toto však není první výskyt, kdy JT měl v této sezóně problémy s kotníkem. Předčasně opustil zápas proti Warriors 19. prosince kvůli vyvrtnutému levému kotníku.

Ke zranění došlo krátce před osmou minutou v první čtvrtině, když nešťastně šlápl na nohu Brandinu Podziemskému.

Přestože se vrátil do hry na začátku druhé čtvrtiny, citelně postrádal typickou výbušnost poté, co po incidentu odkulhal do šatny. To mělo znatelný dopad na jeho výkon po zbytek zápasu.

Dominantní výkon Jaysona Tatuma proti Charlotte Hornets

Ve 22 zápasech, které odehrál proti Charlotte Hornets, si pětinásobný All-Star Celtics udržel rekord 17 výher a 5 proher. Konstantně si vedl dobře, v průměru 27,0 bodů, 6,7 doskoků a 3,4 asistencí, přičemž zaznamenal také 0,9 krádeží a 0,9 bloků na působivých 50,5 % střelby z pole. Jeho přesnost zpoza oblouku je 39,3 % a exceloval také na čáře trestného hodu s úspěšností 87,4 %.

V jejich předchozím setkání v této sezóně předvedl působivý výkon se 45 body, 13 doskoky, šesti asistencemi a dvěma bloky, přičemž střílel 53,6 % z pole a 46,7 % ze tříbodového rozpětí. Navzdory jeho hvězdným statistikám nakonec Celtics prohráli se ztrátou 121-118 a JT zaznamenal čistý rating -5.