Jaren Jackson Jr. mohl vynechat zásadní zápas Clippers-Grizzlies (23. února)

Memphis Grizzlies budou muset čelit LA Clippers bez několika klíčových hráčů, potenciálně včetně úřadujícího defenzivního hráče roku Jarena Jacksona Jr. JJJ vynechal Grizzlies poslední zápas před přestávkou All-Star proti Milwaukee Bucks kvůli zranění pravého kvadricepsu. a je uveden jako pravděpodobný (den za dnem) pro hru Clippers.

V této sezóně má JJJ průměr 22,3 bodu na zápas v kariéře. Jeho zvýšená role v ofenzivě mohla být připsána zraněním, která utrpěli Ja Morant a Desmond Bane.

Nárůst v jeho skórování měl za následek pokles jeho procenta gólů z pole, protože v minulé sezóně šel z 50,6 % na letošních 44,9 %.

Co se stalo Jaren Jackson Jr.?

Jaren Jackson Jr. byl původně uveden jako pochybný před zápasem Grizzlies proti Bucks 15. února kvůli bolestem pravého kvadricepsu. Později bylo potvrzeno, že hru vynechá.

Měl šanci si odpočinout během All-Star přestávky, ale zůstává ve zprávách o zranění jako každý den. To, že si mohl odpočinout přes přestávku, mu však pomohlo v procesu zotavení a měl by být brzy zpět v akci, potenciálně dnes večer.

Statistiky Jarena Jacksona Jr. v této sezóně ve srovnání s loňským rokem

Zatímco jeho průměr skóre se zvýšil na 22,3 z 18,6 z loňského roku, produkce Jarena Jacksona v jiných oblastech klesla. Během 51 odehraných zápasů v tomto roce měl JJJ v průměru 5,4 doskoků z loňských 6,8. Pokud jde o bloky, které byly jeho vizitkou v minulé sezóně, toto číslo také kleslo z 3,0 na 1,5 na zápas.

Se zvýšenou rolí JJJ v útoku se také dopustil více chyb. Jeho obraty se zvýšily z 1,7 na 2,4 na zápas. Na druhou stranu, jeho počet asistencí na zápas se vyšplhal z 1,0 na 2,1.

Jak potenciální absence Jarena Jacksona Jr. ovlivní Grizzlies?

Kromě toho, že Jaren Jackson Jr. je uveden jako den za dnem, Ja Morant , Marcus Smart, Desmond Bane, Brandon Clarke, Jake LaRavia a Scottie Pippen Jr. jsou venku proti LA. Grizzlies i nadále sužují vážná zranění, která jim způsobila pád z druhého nasazeného v minulé sezóně s bilancí 51-31 na třinácté místo na Západě s bilancí 20-36.

Navzdory tomu, že jsou Grizzlies blízko dna tabulky, jsou v obraně v horní polovině ligy. V současné době jsou jedenáctí v NBA s hodnocením obrany 113,5.

Toto hodnocení se sníží, pokud bude JJJ mimo sestavu, protože přestupky protivníka nebudou tak opatrné při útočení na dráhu. To je zvláště případ proti LA Clippers , kteří dělají 64,4 % svých pokusů ze vzdálenosti do pěti stop od koše a 47,3 procenta z 5 až 9 stop, což je čtvrtý nejlepší v lize.

Grizzlies budou mít dlouhou noc proti Clippers, kteří se v této sezóně stali jedním z nejefektivnějších útoků v lize.