Zranění Jaysona Tatuma: Celtics HC Joe Mazzulla si není jistý návratem útočníka All-Star

Jayson Tatum byl vyloučen ze středečního zápasu Boston Celtics proti Sacramentu Kings. Tatum se potýká s výronem levého kotníku, který utrpěl včera při prohře s Golden State Warriors. Hlavní trenér Celtics Joe Mazzulla si není jistý návratem svého útočníka All-Star po zranění.

Mazzulla byl novináři před dnešním zápasem dotázán na informace o Tatumově zranění. Trenér druhého ročníku se podělil o to, že kotník bolí a otekl a o harmonogramu návratu netuší.

Tatum utrpěl zranění v první čtvrtině, ale přehrál zranění a dohrál zápas, který šel do prodloužení. Je třeba také zdůraznit, že Celtics hrají druhý zápas zády k sobě, takže je to další faktor, který je třeba zvážit.

Jayson Tatum skončil s 15 body, osmi doskoky, sedmi asistencemi a dvěma zisky při prohře Boston Celtics s Golden State Warriors 132:126. Celtics měli na konci třetí čtvrtiny tempomat a v jednu chvíli měli dokonce 17bodový náskok.

Steph Curryová se trápila, takže o tom, že Celtics vyhráli vstup do čtvrté čtvrtiny, nebylo téměř pochyb. Nicméně, Warriors přistihli Tatuma a společnost, jak ochabují, když dokončili poslední třetinu tak, že si vynutili prodloužení.

Curry převzal vedení v prodloužení, zatímco Tatum a Jaylen Brown měli vzpomínky na finále NBA v roce 2022. Hvězdné duo dalo dohromady pouhých sedm bodů ve čtvrté čtvrtině a prodloužení, když šlo ze hřiště 1 na 10.

Kdy se Jayson Tatum vrátí po zranění?

Jayson Tatum z Boston Celtics

Středeční zápas proti Sacramentu Kings je prvním zápasem, který Jayson Tatum v této sezóně vynechá. Tatum byl v posledních letech tahounem Boston Celtics, ale jeho absenci si dlouhou dobu nemohou dovolit.

Celtics už kvůli zranění postrádá Kristapse Porzingise a jejich hloubka je sporná od té doby, co udělali dva velké obchody v offseason. Nicméně zajistit, aby byl Tatum zdravý, je mnohem důležitější než přimět ho, aby hrál, když není stoprocentní.

Tatum má další šanci zahrát si 23. prosince proti LA Clippers, protože Celtics se přibližují k dokončení čtyřzápasového roadtripu na západním pobřeží. O Vánocích se utkají s LA Lakers, než odletí zpět domů do Bostonu, aby 28. prosince přivítali Detroit Pistons.