„Jelena Ostapenková by do té malé holčičky nabourala raketu, kdyby musela čelit 3 brejkbolům“ – Fanoušci vtipkují o lotyšské výměně s míčkem

Výměna Jeleny Ostapenkové s dítětem s míčem na turnaji Dubai Tennis Championships 2024 vyvolala u tenisových fanoušků veselé reakce.

Devátá nasazená Ostapenková se v pondělí 19. února v prvním kole turnaje WTA 1000 utkala se Xiyu Wang. Lotyška začala zadní nohou, protože měla problém držet krok se silným podáním své soupeřky. Wang vyhrál šest es ve dvou hrách a získal úvodní set.

Ostapenková však řídila obrat ve druhém setu. Zlomila se, díky několika dvojchybám od Číňanů. Šestadvacetiletá hráčka si udržela tempo, aby dokončila třetí set, když zápas vyhrála 5-7, 6-2, 6-3.

V polovině třetího setu do Ostapenkové náhodně narazil míčový kluk. Lotyška známá svým agresivním přístupem a dováděním na kurtu se ale se situací vypořádala příjemně. Chytila ​​dívku, než se usmála na uvítanou.

Je to jen pár dní, co se Ostapenková na Qatar Open zapletla do kontroverze s Victorií Azarenkovou. Pravděpodobně frustrovaná svou porážkou nabídla svou raketu Azarenkové ke klepnutí místo řádného podání ruky. Chování Lotyše fanouškům nesedělo.

To znamená, že výměna Ostapenkové s dítětem s míčem má fanoušky na sociálních sítích, kteří zveřejňují veselé komentáře o jejích kontrastních povahách.

Jeden fanoušek vtipkoval, že by Ostapenková „rozbila“ svou raketu o dítě, kdyby měla tři brejkboly.

„Napálila by svou raketu do té holčičky, kdyby musela čelit 3 BP, prostě to vím,“ napsal fanoušek na X.

Další fanoušek tvrdil, že dítě s míčem mělo „štěstí“, že k ní Ostapenková zůstala laskavá.

„Je velmi laskavá k dítěti s míčem.“ Lucky ball kluk,“ zněl tweet fanoušků.

Zde je několik dalších reakcí fanoušků:

„Myslel jsem, že skóre je 5-2“- Jelena Ostapenková přiznává, že ke konci zápasu ztratila přehled o skóre

Jelena Ostapenko v akci na Dubai Duty Tennis Championships 2024

Jelena Ostapenková přiznala, že ke konci zápasu prvního kola proti Xiyu Wang na Dubai Tennis Championships ztratila přehled o skóre .

Během rozhovoru na kurtu Lotyška řekla, že si myslela, že v posledním setu je skóre 5-2, ale ve skutečnosti to bylo 6-3.

„Myslel jsem si, že skóre je 5-2, a když to bylo 6-3, řekl jsem si, ‚Co se děje?‘,“ řekl Ostapenko.

Ostapenková tvrdila, že je připravena pokračovat ve hře, dokud zápas již skončil.

„Je to poprvé, co jsem si přepočítal skóre v životě, možná od juniorů. Byla jsem připravená hrát víc a zápas už skončil!,“ dodala.

Jelena Ostapenková se ve druhém kole utká s Lulu Sun. Bude to jejich první setkání na turné. Lotyška bude chtít pokračovat ve své úžasné jízdě v roce 2024, kdy se v úterý utká se Sun.