Joel Embiid body dnes večer: 24 bodů velkého muže 76ers po návratu je vede k vítězství vs nešťastné OKC

Po operaci levého menisku se hvězdný hráč Philadelphia 76ers Joel Embiid velmi očekávaně vrátil a byl považován za připraveného hrát proti OKC Thunder v době hry.

76ers se vrátili v poslední čtvrtině a zajistili si vítězství 108-105 proti Thunder v úterý večer. Joel Embiid se do týmu impozantně vrátil, když za pouhých 29 minut herní doby zaznamenal 24 bodů, šest doskoků, sedm asistencí a tři zisky.

Udělal 6 ze 14 střel z pole, přičemž střílel s přesností 42,9 %. Pokusil se také o 3 střely z dálky, ale žádnou neudělal, a působivě úspěšně provedl všech 12 svých pokusů o trestný hod.

Navzdory tomu, že Sixers přivítali zpět vládnoucího MVP, Kelly Oubre Jr. se ukázal jako vynikající hráč hry. Nastřílel 25 bodů a předvedl dominantní výkon, zejména ve čtvrté čtvrtině, kde se výrazně prosadil, když nastřílel 8 z 16 z pole. Mezitím Tyrese Maxey zůstal stranou.

Vliv Joela Embiida ve vítězství Philadelphia 76ers nad OKC Thunder

V úvodní čtvrtině Philadelphia 76ers využila hry typu pick-and-roll zahrnující Kylea Lowryho a driblování s Buddy Hieldem k zahájení akcí s Joelem Embiidem.

Navzdory změně strategie na začátku druhé čtvrtiny se jejich izolace stala méně efektivní a zažili bodové sucho přes tři minuty, než se jim konečně podařilo získat body.

Při svém comebacku během hry Embiid bez námahy převzal kontrolu, ať už vhazoval míč do koše, nebo asistoval týmu u konečných šesti bodů ve čtvrtině. Díky tomu si Sixers na konci první čtvrtiny udrželi nepatrný tříbodový náskok.

Navzdory jejich snaze se Sixers v posledních okamžicích čtvrtiny snažili držet krok s Thunderem a uchýlili se k velkému spoléhání se na driblování Hield/Joel. Tato strategie nakonec vedla k tomu, že Buddy Hield potopil svůj první 3-pointer v noci, ale nestačilo to na udržení tempa s Thunderem.

Navzdory pomalému začátku dokázala Oklahoma City udělat pět z posledních šesti střeleckých pokusů, což vedlo k dominantnímu 10bodovému vedení do konce prvního poločasu.

Zápas se změnil v obranné měření sil. Po dobu čtvrtiny se žádnému týmu nepodařilo skórovat déle než dvě a půl minuty. Navíc ve třetím čtvrtletí došlo k celkem 12 obratům, což zdůrazňovalo silné obranné úsilí a potíže s nalezením konzistentního útočného toku.

V konečném držení hry Embiid úspěšně ukradl míč Joshu Giddeymu, což mělo za následek dva trestné hody pro sebe během rychlé přestávky. Tento zásadní krok byl následován tím, že Thunder nedokázali udělat 3-ukazatel na jejich další držení, a to i přes snahu bývalého spoluhráče Isaiaha Joea. To nakonec zajistilo vítězství Sixers.