Kevin Durant 2024 NBA Playoffs Scouting Report: Rozebírání vlivu a minut útočníka Phoenix Suns

Navzdory tomu, že je v NBA šestnáctým rokem, Kevin Durant z Phoenix Suns nepřestává dělat dojem. Tým v současné době bojuje, aby se vyhnul místu v turnaji play-in, a výkon Duranta byl klíčovým faktorem jejich nedávného úspěchu. V posledních 10 zápasech mají bilanci 7-3 a momentálně vedou sérii dvou výher. Je jasné, že velká část tohoto úspěchu je výsledkem Durantova hvězdného výkonu v útoku i obraně.

Navzdory trvalé pozornosti výkonu LeBrona Jamese v jeho 21. roce byli fanoušci a analytici také ohromeni výkonem Duranta v jeho 16. sezóně. Jelikož se play off blíží a týmu zbývá už jen šest zápasů, stojí za to prozkoumat zprávu o průzkumu Kevina Duranta.

Statistiky kariéry Kevina Duranta v pravidelné sezóně

Kevin Durant letos odehrál za Phoenix Suns celkem 69 zápasů, což znamená jeho nejvyšší počet vystoupení od sezóny 2018-19, kdy působil v Golden State Warriors.

Přestože je Durant znám jako generační bodovací hrozba, prokázal svou všestrannost na obou koncích hřiště průměrem 27,5 bodu, 6,7 doskoku a 5,2 asistencí na zápas. Vynikal také v obraně, s průměrem 0,9 krádeží a 1,3 bloků na hru, což posiluje jeho všestranný dopad na hru.

Proč je Kevin Durant dominantní silou na kurtu

Kevin Durant během své kariéry neustále dokazoval, že je nejen jedním z nejlepších ofenzivních hráčů své generace, ale také jedním z nejlepších všech dob. Ať už využívá své dovednosti v manipulaci s míčem k rozebrání obrany v horní části klíče nebo využívá své schopnosti přímé střelby pro chyť a vystřel 3, Durant nikdy nepřestane ohromit.

Stejně tak Durantovy obranné schopnosti nezůstaly bez povšimnutí fanoušků a analytiků. Využitím své dlouhé stavby se Durant stal silou v obraně, odrážel střely a účinně hlídal nejlepší hráče v týmech soupeře.

KD se záměrně rozhodl bránit nejlepší hráče v týmech soupeře a tuto výzvu vítá. V rozhovoru pro Yahoo Sports v únoru uvedl:

„Opravdu chci být skvělý ve všech oblastech hry a jediný způsob, jak toho mohu dosáhnout, je, když mi trenér věří, že budu na těchto pozicích.“ .. Ptám se na ty shody. .. v defenzivě, takže se můžu jen zlepšovat, získávat zkušenosti a jaké to je být všestranným obráncem.“

Vliv zápisu Kevina Duranta na soud

Jak již bylo zmíněno dříve, Durantův vliv se neomezuje pouze na útočnou část, kde je proslulý svými výjimečnými schopnostmi. Vyniká také v defenzivě a je odhodlán předvést své schopnosti jako silný obránce. To se může ukázat jako velká výzva pro soupeřící týmy bez ohledu na místo hry.

Až do tohoto bodu v sezóně byla jeho průměrná hrací doba na zápas 37,1 minuty, což je druhé maximum za posledních 10 let. Navzdory tomu, že v minulé sezóně odehrál pouze 47 zápasů a v předchozí sezóně 55, KD si zachoval své zdraví a v letošním roce hrál konzistentně stejný počet minut.

Jak se blíží play off, očekává se, že trenér Suns Frank Vogel bude i nadále spoléhat na průměrnou minutáž Duranta při snaze o titul.