Zpráva o průzkumu Kyrie Irving 2024 NBA Playoffs: Rozebírání stráže, dopadu a minut Dallas Mavericks

Navzdory zraněním, která způsobila, že vynechal některé zápasy, Kyrie Irving ve své debutové sezóně s Dallas Mavericks nadále významně ovlivnil. Jako předchozí šampion bude tým stále více záviset na All-Star guard, jak se bude blížit play off.

Do konce základní části zbývá jen pár týdnů a Mavericks aktuálně drží páté místo s rekordem 45-30. V případě, že by v tuto chvíli začalo play off, jejich soupeřem prvního kola by byli LA Clippers v čele s Kawhi Leonardem.

Přestože se nacházíme v posledním úseku, stále existuje potenciál ke změnám pro Kyrie Irving a Mavericks. V současné době jsou Phoenix Suns, New Orleans Pelicans a Sacramento Kings v jednom zápase v tabulce.

Statistiky kariéry Kyrie Irving v pravidelné sezóně

Navzdory tomu, že je mu 32 let, Kyrie Irving nevykazuje v této sezóně žádné známky zpomalení pro Mavericks a je na dobré cestě odehrát přibližně 60 zápasů. Udržel si úroveň All-Star hry a jeho působivá produkce je vidět ve srovnání se spoluhráčem Lukou Doncicem.

Hráči PTS REB AST FG % 3 P % FT %
Kyrie Irving 25.4 4.9 5.2 49.4 41.3 90,5

Statistiky play off Kyrie Irving

Během svého 13letého působení v NBA se Irving zúčastnil 74 posezónních zápasů, přičemž většinu z nich odehrál s Cleveland Cavaliers. Během této doby on a LeBron James společně vyhráli šampionát.

Pojďme se podívat na Irvingův výkon v největší fázi hry:

Hráč PTS REB AST FG % 3 P % FT %
Kyrie Irving 23.3 3.7 4.8 45,5 39.3 89,1

Zhodnocení vašich silných a slabých stránek

Kyrie Irving má četné přednosti, zejména pokud jde o jeho útočné schopnosti. Mnozí tvrdí, že je v tomto ohledu nejzkušenějším hráčem NBA. Má schopnost skórovat ze všech tří úrovní a je velmi zdatný v dokončování na okraji, přestože je strážcem 6 stop 2.

Irvingův všestranný soubor dovedností mu umožňuje vyniknout na obou pozicích strážců. Má schopnost vést útok a také prospívat v roli mimo míč. Tato všestrannost vyústila v jeho úspěch při hraní po boku hvězd s dominantním postavením v míči, jako jsou Doncic, LeBron a James Harden.

Obrana je významnou oblastí slabosti, kterou je třeba zvážit, spolu s obavami o jeho trvanlivost kvůli minulým zraněním v po sezóně.

Přínos, dopad a doba hraní v posezóně

Během začátku po sezóně bude Irving i nadále zastávat stejnou roli, jakou zastával po celý rok – vést útok po boku Doncice. Jako hlavní střelec Dallas Mavericks se na něj bude spoléhat, že povede útok v nepřítomnosti All-Star stráže.

Během pravidelné sezóny hraje Irving v průměru 35 minut na zápas. Jak týmy zpřísní střídání v play off, je pravděpodobné, že se jeho hrací doba mírně prodlouží. V minulých letech obvykle hrál od 37 do 42 minut na zápas v postseason.

Kromě Doncica není na Mavericks žádný jiný hráč, který by měl větší vliv než Irving. Nejen, že je druhým nejlepším hráčem týmu, ale má také nejvíce zkušeností. S hlubokým pochopením toho, co je potřeba k úspěchu na nejvyšší úrovni, je to hráč, na kterého se Dallas bude spoléhat v každé hře.