LA Clippers vs Houston Rockets Výsledky a nejdůležitější body: 5 nejlepších momentů hry (6. března)

Cílem LA Clippers bylo udržet si sérii neporazitelnosti a ve svém středečním zápase zajistit sezónní sérii proti Houston Rockets . Poté, co si zajistili vítězství 106-100 17. listopadu, se Clippers utkali s Rockets v jednom ze tří plánovaných střetnutí v této sezóně.

Rockets však do hry vstoupili s vervou, když si zajistili vítězství ve svých posledních dvou zápasech, včetně nedávného sobotního triumfu nad Phoenix Suns a v úterý rozhodující výhry proti San Antonio Spurs. Houston byl odhodlán prodloužit svou vítěznou sérii proti Clippers.

V úvodní čtvrtině se Houston dostal do vedení 27-19, poháněný vyváženým ofenzivním úsilím, jehož hlavou byl Alperen Sengun. Centr zaznamenal v prvních 12 minutách šest bodů, osm doskoků a tři asistence. Sengunův všestranný výkon pokračoval i ve druhé čtvrtině, kde do poločasu zaznamenal devět bodů, 13 doskoků a šest asistencí.

K úspěchu v prvním poločase výrazně přispěla lavička Rockets. Cam Whitmore , Aaron Holiday a Amen Thompson společně přidali 22 bodů a pomohli Houstonu k přestávce 57:44.

Top 5 momentů z LA Clippers vs Houston Rockets

Zde je bližší pohled na všechny klíčové momenty markýzového zápasu:

#5 Cam Whitemore s akrobatickým ležením

Devatenáctiletý nováček byl v této sezóně zjevením a zaznamenal působivý průměr 12,0 bodů na zápas. Po obranném odrazu Alperena Senguna Cam Whitemore udělal přestávku v přechodu a Kawhi Leonard se blížil po jeho pravici.

Nováček prokázal pozoruhodnou atletiku a provedl obratný skok a přehodil míč na svou druhou stranu, čímž unikl dvojnásobnému defenzivnímu hráči roku.

Tento manévr mu umožnil vyhnout se Leonardovu pokusu svléknout míč a dokončit hru úspěšným dvoubodovým zakončením.

#4 Fred VanVleet z 30 stop

Ve druhé čtvrtině si Rockets pevně upevnili svou dominanci, Fred VanVleet se snažil prohloubit mezeru. Jalen Green přihrál VanVleetovi na půl hřiště, kde se ocitl tváří v tvář centru Ivica Zubace.

Zubac, který očekával, že VanVleet projede kolem něj, byl zaskočen, když VanVleet vystřelil z 30 stop, čímž zvýšil náskok Rockets na 20 bodů a trefil svůj druhý 3-bod v poločase.

#3 Paul George s neposkvrněným driblováním a střelbou

Paul George dovedně izoloval nejlepšího obránce Rockets, Jabariho Smithe, a začal svůj pohyb v horní části klíče.

Inicioval přechodem zleva doprava, čímž přinutil Smithe upravit svůj postoj, což poskytlo Georgeovi počáteční páku, kterou potřeboval, aby zamířil na Smithovu levou stranu.

Pak George rychlým driblováním za zády vytvořil dostatečné oddělení, aby ustoupil pro 15stopého skokana. Střela ve třetí čtvrtině snížila náskok na osm bodů.

#2 Větrný mlýn Cam Whitemore

Houston Rockets předvedli svou šestou obranu, když Fred VanVleet stáhl míč z driblingu Bonese Hylanda.

Cam Whitemore rychle popadl uvolněný míč a řítil se ke koši Clippers. Po pouhých třech driblingech v přechodu Whitemore vyletěl na důrazné větrné namáčení, čímž zvýšil náskok Rockets na devět bodů.

#1 Kawhi Leonard trefuje spojku a -1

V klíčovém okamžiku se dvojnásobný MVP finále Kawhi Leonard prosadil pod tlakem po výrazné obranné hře.

Izoloval Jabariho Smithe v horní části klíče, provedl dva driblingy mezi nohama, než přešel zprava doleva.

Leonard pak vytvořil prostor krokem zpět. Navzdory tomu, že se Smith ve špičce střely dotkl Leonardovy ruky, Leonard dokázal potopit míč. Úspěšná střela spojená s následným trestným hodem kvůli faulu prodloužila náskok Clippers o pět bodů.

Clippers zajistili vítězství proti Houston Rockets na silnici s konečným skóre 122-116. Toto vítězství posouvá Clippers do vedení v sezóně a vede 2-0.