Hra LA Lakers vs Toronto Raptors: Statistiky hráčů a boxové skóre za 2. dubna 2024

LA Lakers (42-33) cestovali v úterý do Kanady, kde se střetli s Torontem Raptors (23-51). Jak se základní sezóna blíží ke konci, Lakers jsou odhodláni zajistit si další vítězství a zajistit si šesté místo v play off NBA 2024.

Během úvodní třetiny předvedlo LA působivý výkon a dokázalo si zajistit vedení 34:25. V čele týmu byli Anthony Davis a D’Angelo Russell, oba zaznamenali osm bodů a přispěli k vedení svého týmu. Navzdory tomu, že byl v první čtvrtině mezi nejlepšími střelci Lakers, Russell také vynikal v usnadnění útoku a zaznamenal tři asistence. Asistence „D-Lo“ při vytváření příležitostí ke skórování nebyl nikdo jiný než LeBron James, který si připsal čtyři asistence.

Navzdory ztrátě ve druhé čtvrtině se Torontu Raptors podařilo snížit manko na šest bodů, když překonali Lakers o tři body a nasbírali 33 bodů jako tým. Ve snaze podnítit comeback RJ Barrett nastoupil a přispěl 10 body pro Raptors.

Navzdory tomu LA Lakers pokračovali ve svém tempu, když LeBron začal v útoku nacházet svůj rytmus a ve druhé čtvrtině zaznamenal osm bodů. Spencer Dinwiddie také ve druhé třetině pálil zpoza oblouku a trefil dvě po sobě jdoucí trojky. Rui Hachimura navíc přispěl k úspěchu Lakers šesti vlastními body ve druhé čtvrtině.

Na začátku druhého poločasu Lakers projevili pocit naléhavosti a dosáhli svého největšího náskoku v zápase se skóre 100:79 ve třetí čtvrtině. Anthony Davis byl jediným hráčem, který zaznamenal double-double ve třetí čtvrtině, když zaznamenal 21 bodů a získal 12 doskoků. Davis a LeBron James byli navíc prvními hráči svého týmu, kteří dosáhli hranice 20 bodů.

Ve třetí čtvrtině RJ Barrett samostatně nastřílel 26 bodů, zatímco jeho spoluhráči kromě Immanuela Quickleyho (17 bodů) nedokázali jeho výkonu dorovnat.

Lakers si nakonec zajistili druhé vítězství v řadě proti Torontu se skóre 128:111. Nyní jsou na dosah, aby získali šesté místo v Západní konferenci od New Orleans Pelicans, pokud budou Pelicans nadále prohrávat své zbývající zápasy a Sacramento Kings a Phoenix Suns nebudou v nadcházejících zápasech podávat dobrý výkon.