Lindsey Vonnová reaguje na to, že Jannik Sinner porazil Alexe de Minaura a získal titul v Rotterdamu

Americká bývalá závodnice v alpském lyžování Lindsey Vonnová nedávno zareagovala na to, že Jannik Sinner porazil Alexe de Minaura a získal titul 2024 ABN AMRO Open v Rotterdamu.

Sinner zažívá skvělou sezónu 2024, kde vyhrál oba turnaje, na kterých se zúčastnil. Sezónu zahájil ziskem svého prvního grandslamového titulu v kariéře na Australian Open, po kterém následoval vítězství na Rotterdam Open.

Na ABN AMRO Open nová světová trojka porazila Botiče van de Zandschulpa, Gaela Monfilse, Milose Raonice a Tallona Griekspoora a zajistila si tak postup do finále turnaje ATP 500, což znamená jeho 16. finálové vystoupení na turnajové úrovni.

V mistrovském zápase Sinner porazil De Minaura 7-5, 6-4 za dvě hodiny a pět minut a poprvé vyhrál ABN AMRO Open. Toto vítězství prodloužilo Italův bezchybný vzájemný zápas proti De Minaur na 7-0. Toto vítězství znamenalo také jeho 12. titul v kariéře, přičemž tři z nich spadaly do kategorie ATP 500.

Po svém vítězství v Rotterdamu se Sinner vydal na sociální sítě, aby sdílel svou fotku s trofejí. Vyjádřil svůj obdiv k tomu, že hrál ve městě Rotterdam, a pochválil Alexe de Minaura za to, že v zápase předvedl silný výkon.

„Děkuji, Rotterdam! Vždy si tu užívám svůj čas, skvělý týden a úžasnou podporu. Další úžasná bitva @alexdeminaur. Forza #12,“ napsal Sinner na X (dříve Twitter).

Lyžařka Linsey Vonnová poté na sociálních sítích znovu sdílela Sinnerův příspěvek a pochválila ho za vítězství v soutěži v Nizozemsku.

“💪🏻 💪🏻 💪🏻 🥕 🏆, “Vonn zveřejnila X.

Jannik Sinner o tom, jak mu lyžování pomohlo: „Přináší mi to trochu rovnováhy“

Jannik Sinner mluví na Australian Open 2024

Těsně před začátkem své kampaně ABN AMRO Open v Rotterdamu se Jannik Sinner , který byl také špičkovým juniorským lyžařem, podělil o to, jak jeho zkušenosti s lyžováním pozitivně ovlivnily jeho tenisovou kariéru.

Sinner vysvětlil, že díky jeho zkušenostem s lyžováním je pro něj klouzání na tenisovém kurtu přirozené. Sportu také vděčil za to, že mu pomohl mentálně růst.

„Možná mi to přináší trochu rovnováhy, nebo když kloužeš kvůli rovnováze.“ Ale myslím, že to největší bylo psychicky. Mentálně, v lyžování, zvláště když jezdíte z kopce – udělal jsem pár závodů ve sjezdu,“ řekl Jannik Sinner ve svém rozhovoru pro NOS Sports.

Ital ale prohlásil, že se k závodnímu lyžování nevrátí kvůli strachu ze zranění, což je ve sportu značné riziko.

„Už bych to nikdy neudělal, protože… mám strach.“ Byl jsem specialistou na slalom a obří slalom, ale sjezd, když víte, že když uděláte chybu, že si můžete ublížit – je to těžké,“ dodal.

Jannik Sinner vysvětlil, že upřednostňuje tenis před lyžováním, protože pravděpodobnost zranění je v tenise relativně nižší.

„V tenise se opravdu nic nemůže stát. Také když máte občas body zlomu, rád do toho jdu. Protože si nemůžeš ublížit,“ řekl.