Rozdělení prize money Miami Open: Kolik vydělaly šampionka z roku 2024 Danielle Collins a druhá Elena Rybakina?

Miami Open zakončilo svou ženskou dvouhru, když Danielle Collinsová zvítězila a získala největší titul své kariéry, když ve finále porazila Elenu Rybakinu 7-5, 6-3. Celkový prize pool pro ženský turnaj byl $8,770,480.

Collinsová ve svém debutovém turnaji WTA 1000 zvítězila bez ztráty jediného setu. Výsledkem je, že Američanka bude za svůj působivý výkon v Miami odměněna finanční odměnou ve výši 1 100 000 USD, zatímco Rybakina jako runner-up obdrží 585 000 USD.

Victoria Azarenková, bývalá světová jednička, i 14. nasazená Jekatěrina Alexandrovová vypadly v semifinále, přičemž každá hráčka obdržela odměnu 325 000 $. Čtyři hráči, kteří vypadli ve čtvrtfinále, budou rovněž kompenzováni každý 185 000 $.

Přestože se Iga Swiatek i Coco Gauff umístily na světové jedničce, byly poraženy ve čtvrtém kole Miami Open. Díky tomu budou stále mezi osmi hráči, kteří obdrží odměnu 101 000 $.

Ženy, které vypadly ve třetím kole turnaje v Miami, obdrží platbu ve výši 59 100 USD, zatímco ty, které vypadly ve druhém kole, vydělají každá 34 500 USD. Hráči, kteří byli poraženi v prvním kole, obdrží každý platbu ve výši 23 250 $.

Sofia Kenin a Bethanie Mattek Sands vyhrály ženský šampionát ve čtyřhře na Miami Open 2024

Sofia Kenin a Bethanie Mattek Sands po vítězství na Abu Dhabi Open

Sofia Keninová a bývalá světová jednička ve čtyřhře Bethanie Matteková-Sandsová se ve finále ženské čtyřhry na turnaji v Miami utkají s druhými nasazenými hráči Gabrielou Dabrowski a Erin Routcliffe.

Oba páry postoupily do titulového zápasu po překonání manka setů a vyhrály své jednotlivé semifinálové zápasy. Kenin a Mattek-Sands porazili Saru Erraniovou a Jasmine Paoliniovou, zatímco Dabrowski a Routcliffe zvítězili nad celoamerickou dvojicí Asia Muhammad a Alycia Parksová.

Tým, který ve finále zvítězí, získá finanční odměnu 447 300 USD, zatímco tým na druhém místě si odnese 236 800 USD. Týmy, které vypadly v semifinále, vydělají každý 127 170 USD a ty, které porazily ve čtvrtfinále, obdrží každý 63 600 USD. Týmy vyřazené ve druhém kole obdrží každý 34 100 $ a páry, které byly poraženy v prvním kole, si ponesou 18 640 $.