N Balaji/A Begemann omráčí nejlépe nasazený pár Ram/Krajicek vstoupí do ATP Houston 250 čtvrtletí

Indičtí fanoušci byli u vytržení, když N Sriram Balaji postoupil ve středu do čtvrtfinále mužské čtyřhry na turnaji ATP 2024 US Men’s Clay Court Championship v Houstonu.

Ve svém zápase prvního kola N Sriram Balaji a Andre Begemann způsobili rozrušení vítězstvím 3-6, 7-6(5), 10-6 nad nejvýše nasazeným duem Rajeev Ram a Austin Krajicek. Za zmínku stojí, že Rajeev Ram je trojnásobným šampionem US Open a jeho parťák Austin Krajicek je aktuálně čtvrtý v žebříčku ATP ve čtyřhře.

Je třeba poznamenat, že na aktuálním podniku ATP 250 v Houstonu si tři indické páry ve čtyřhře úspěšně zajistily svá vítězství v úvodním kole.

Balaji a Begemann navzdory jejich snaze neměli silný vstup do zápasu, první set prohráli 3-6. Neschopnost obou hráček udržet si závěrečné hry na podání nakonec vyústila v jejich porážku v prvním setu.

Navzdory pomalému začátku se Balaji-Begemannovi podařilo dosáhnout pozoruhodného návratu, když zápas dospěl ke svému závěru. Napětí ve druhém setu bylo citelné, protože ani jeden tým neprohrál ani jeden zápas. Set nakonec rozhodl až tie-break, který vyhrálo indicko-německé duo.

Následující set vyústil v super tie-break, který nakonec vyhrál Balaji-Begemann se skóre 10-6.

Balaji-Begemann čelí v příštím kole těžké výzvě proti dvojici Nedunchezhiyan-Kadhe

Indo-německý tým se v nadcházejícím kole příště utká s celoindickým duem Jeevan Nedunchezhiyan a Arjun Kadhe.

Jeevan Nedunchezhiyan a Arjun Kadhe vstupují do tohoto zápasu poté, co si v prvním kole zajistili vítězství 6-4, 6-2 proti Marcusovi Daniellovi a Luisi Davidu Martínezovi.

V 16. kole Vijay Sundar Prashanth a Anirudh Chandrasekar porazili bývalé top 10 singlistů Frances Tiafoe a Michaela Mmoha. Navzdory silnému startu nedokázala dvojice udržet svou vítěznou sérii a nakonec ji ve čtvrtfinále vyřadili čtvrtí nasazení Max Purcell a Jordan Thompson.