NCAA Tennis: Americký hráč č. 1 Eliot Spizzirri naštvaný Olliem Wallinem, když Texas Longhorns porazili Texas Tech Red Raiders 4:1

Navzdory tomu, že se Elliot Spizziri z Texas Longhorns umístil na prvním místě v žebříčku dvouhry mužů divize I NCAA, byl naštvaný Ollie Wallinem z Texas Tech Red Raiders. I přes tuto prohru si Texaská univerzita v sobotu (30. března) zajistila vítězství nad svými rivaly se skóre 4:1.

Longhorns, na čtvrtém místě žebříčku mužských tenisových týmů, cestovali do Lubbocku na zápas proti Texas Tech. Dvojice Lucas Brown a Cleeve Harper vedla cestu, když porazila Niksu Arsica a Olle Wallina 6:3 a začala zápas se silným výkonem.

Hosté pokračovali ve vítězné sérii i v dalším utkání čtyřhry, když Pierre-Yves Bailly a Eshan Tallluri porazili Reeda Colliera a Takeyasu Sekiguchiho 6-4. Následovaly zápasy dvouhry, kde dominovali Cleeve Harper z Lonhorns a Lucas Brown, kteří zvítězili nad Sebastianem Abboudem a Takeyasu Sekiguchi 6-2, 6-1 a 6-1, 6-1.

Za stavu 4:0 postavila Texaská univerzita na kurt svého hvězdného hráče Eliota Spizzirriho, aby se utkal s Ollie Wallinem, který je na 56. místě žebříčku. Spizzirri je v současnosti nejvýkonnějším univerzitním tenistou a byl uznáván jako nejlepší tenisový hráč. ITA Národní hráč roku v předchozím roce.

Navzdory své výškové převaze na 6’1″ nedokázal Američan přehrát svého níže postaveného soupeře Wallina. Přestože měl v prvním setu setpoint, Wallin ho dokázal zachránit a set nakonec vyhrál 7-6(6). Bohužel národní jednička se nedokázala od této porážky odrazit a nakonec prohrála druhý set i celý zápas 7-6(6), 6-2.

Po tvrdě vybojované baráži o play-in se Longhorns stali vítěznými v NCAA Division I Men’s Tennis Championships. Jonah Braswell si zajistil výhru tím, že ve finálovém zápase porazil Piotra Pawlaka z Red Raiders se skóre 7-5, 6-2.

Stanfordská univerzita vybojovala vítězství na NCAA Women’s Tennis Championships v roce 2019

University of Texas

V roce 2019 dosáhli Texas Longhorns svého prvního a jediného vítězství na NCAA Division I Men’s Tennis Championships, každoročním meziuniverzitním turnaji sponzorovaném National College Athletic Association.

Během své sezóny vyhrávající titul prohrála University of Texas pouze 3 z celkových 32 zápasů. Byli také na druhém místě na šampionátu v roce 1955 a 2008, podle pořadí USC Trojans a Georgia Bulldogs.

Mistři z roku 2019 pokračovali v dobrých výkonech i v sezóně 2024 a mají velkou šanci získat svůj druhý titul NCAA. Ve všech pěti dosavadních zápasech dominovali a přesvědčivě porazili týmy jako USC Trojans, UCF Knights, TCU Horned Frogs, BYU Cougars a Texas Tech Red Raiders.