„Bez ohledu na to, jak Coco Gauff hraje, vyhrne si rukávy a je ochotná vlézt do zákopů“ – Pam Shriver

Pam Shriver řekla, že obdivuje soutěživého ducha Coco Gauffové, i když ta druhá není ve hře zrovna nejlepší.

Gauff zahájil sezónu 2024 na vysoké úrovni, vyhrál titul ASB Classic a dostal se do semifinále Australian Open. Její forma však během blízkovýchodního švihu klesla, když v prvním kole Qatar Open prohrála s Kateřinou Siniakovou a ve čtvrtfinále Dubai Tennis Championships s Annou Kalinskaya.

Gauffová, navzdory poklesu formy, prokázala svou schopnost vyhrávat, i když ne zrovna nejlépe. Ve finále US Open v roce 2023 bojovala proti Aryně Sabalenkové, která byla na cestě získat svůj druhý grandslamový titul. Gauffovo odhodlání jí pomohlo vyhrát další dva sety a získat svou první majorku.

Shriver, bývalá světová trojka na okruhu WTA ve dvouhře a světová jednička ve čtyřhře, ocenila Gauffovou pro její vrozenou soutěživou povahu.

„Jedna věc, která mě vždy ohromila, bez ohledu na to, jak hraje, vyhrnuje rukávy a je ochotná vlézt do zákopů. Děláte to, pouze pokud jste přirozeným konkurentem.“ Shriver řekl WTATennis.com.

Jednašedesátiletá hráčka také rozebrala Gauffovu hru, když hodnotila šance 19leté hráčky na Indian Wells Masters .

„Coco hra má dvě hlavní části: mentální hru a rychlost jejího soudu. Rychlost, obrana a postoj jsou docela dobré. To vám vyhraje spoustu zápasů, i když nehrajete svůj nejlepší tenis.“

Nejlepší závod Coco Gauff Indian Wells Masters přišel v roce 2023

Coco Gauff na dubajském tenisovém šampionátu 2024

Gauffová debutovala v hlavním tahu na Indian Wells Masters v roce 2021. Gauffová, nasazená jako patnáctá na turnaji, začala vítězně, když porazila Caroline Garciaovou. V dalším kole však Američanka prohrála s pozdější šampionkou Paulou Badosovou.

V roce 2022 šla Gauffová do turnaje jako šestnáctá nasazená a svůj první zápas proti Claire Liu vyhrála. Její běh skončil v 32. kole, když ji porazila čtyřiadvacátá nasazená Simona Halepová.

Gauffova nejlepší jízda na turnaji přišla v loňském roce, když předčila Cristinu Bucsovou, Lindu Noskovou a Rebeccu Peterson a dostala se do čtvrtfinále. Čtvrtfinálový zápas šesté nasazené proti Aryně Sabalenkové se však ukázal jako jednostranná záležitost. Druhá nasazená Sabalenka, která nakonec skončila jako vicemistryně, porazila Gauffa 6-4, 6-2.

Tentokrát je Gauffová nasazena na třetím místě, díky čemuž se v prvním kole rozloučila. Svou kampaň v Indian Wells zahájí v Round of 64.