„Oficiálně v ohroženém území“: Fanoušci LA Lakers v troskách poté, co Wizards málem způsobili rozrušení nepravděpodobným návratem

Navzdory značnému rozdílu v pořadí se LA Lakers (45-33) ve svém nedávném zápase utkali s Washingtonem Wizards (15-62). S kurzy ve svůj prospěch se očekávalo, že Lakers zajistí snadné vítězství. Wizards však předvedli silný boj a ve čtvrté čtvrtině málem vytáhli nazlobené vítězství, ačkoli Lakers nakonec vítězství zajistili.

Naštěstí pro Purple a Gold dokázali udržet své vedení a jen těsně se vyhnuli potenciálně ponižujícímu výsledku.

Přestože málem prohráli s jedním z nejhorších týmů v NBA současnosti, LA Lakers jsou těžce kritizováni fanoušky na sociálních sítích. Četné komentáře na X/Twitter vyjadřují zklamání a frustraci z výkonu týmu.

„Oficiálně jsme v nebezpečném území.“

„Tenhle strašný trenér Ham by nevyhlásil oddechový čas, i kdyby byl namířen zbraní“

„Nechápu, jak můžete nechat tým běžet 15-0 a nevyvolat mezi tím timeout?“

Uživatel Twitteru Matthew Edwards (@Matthew_E91) upozornil na nedostatek kompetencí trenéra Darvina Hama pro LA Lakers. Zdůraznil skutečnost, že přestože tým ve čtvrté čtvrtině vedl o 17 bodů, nezískal jediný oddechový čas a málem zápas prohrál.

„Darvin jen sledoval, jak se náskok 17 bodů zmenšil na 2, a nevyužil jediný oddechový čas. Úplně vážně, jaký má smysl mít trenéra, když tam bude jen tak stát a dělat méně, než by dokázal mrtvý muž?

Uživatel Lakers101 (@bray_lo23) na Twitteru vyjádřil svou frustraci s trenérem Darvinem Hamem a prohlásil ho za pád týmu Purple and Gold.

„Prohrajeme a je to všechno proto, že Ham neprovedl žádné úpravy nebo nevyvolal žádné časové limity.“

Na rozdíl od normy uživatel Twitteru David Sabatini (@DavidSabatini10) místo trenéra Hama svalil vinu na Anthonyho Davise a LeBrona Jamese.

„Přestaňme z toho obviňovat Hama, je to Lebron a AD, že se vzdali velkých náskoků.“

Navzdory tomu, že byl trenér Ham v úseku rozdrcen, byl uživatelem Twitteru LakerStan (@LakerSimp) vyzván, aby se rozhodl pro sestavu tří stráží.

„Kapsy jen při sledování 3 gardových sestav ničí náš náskok!“

Nakonec David (@drose2664) na Twitteru pobodal D’Angela Russella za jeho prohlášení, že Lakers si to stále užívají, přestože zápas téměř prohráli.

„Ale podle DLo se baví“

Rekapitulace Golden State Warriors vs Brooklyn Nets: Warriors se v posledních minutách vrací pro vítězství

Los Angeles Lakers vs Washington Wizards

LA Lakers se ve středu utkali s Washingtonem Wizards ve svém posledním venkovním zápase, než se vrátili domů, kde si zahráli proti Clevelandu Cavaliers (46-30). Poté, co vyhráli své poslední dva zápasy, byli Lakers odhodláni pokračovat ve své sérii vítězství.

Vzhledem k tomu, že New Orleans Pelicans (45-30) jsou aktuálně na šestém místě Západní konference, jsou Lakers jen dva zápasy za nimi. Výhra proti Washingtonu by výrazně zlepšila jejich šance na zajištění šestky v play off.

LA Lakers si v první čtvrtině vytvořili vedení 39:29 díky svému silnému výkonu od začátku. Anthony Davis vedl tým s působivými 19 body v úvodní třetině a získal cennou podporu od D’Angela Russella, který přispěl osmi body.

Jordan Poole se v první čtvrtině nadále prosazoval, když za Wizards zaznamenal 13 bodů. Přes jeho příspěvky se ofenzivní dominance Lakers v čele s Davisem ukázala pro Washington jako nepřekonatelná, což jim nakonec dalo výhodu.

Během druhé čtvrtiny se LeBron James výrazně prosadil, když zaznamenal 11 bodů a zajistil si, že Lakers udrží svůj náskok. Když Davis začal zpomalovat, Jamesův příspěvek se stal ještě důležitějším pro udržení týmu vpředu.

Navzdory snahám Kylea Kuzmy a Poolea o dorovnání rozdílu si Lakers do poločasu udrželi vedení 67:60. Intenzita hry pokračovala, oba týmy urputně bojovaly o udržení v běhu.

Ve třetí čtvrtině Lakers zvýšili své vedení tím, že přehráli Wizards 34-26, což vedlo k dominantní převaze 101-86. Začátečníci týmu, včetně Russella, Davise a Rui Hachimury, všichni přispěli cennými příspěvky.

Navzdory statečnému úsilí ze strany Wizards ve čtvrté čtvrtině, kdy vedení snížili na pouhých pět bodů, LA Lakers vytrvali a vyhráli 125:120. Vedeni vynikajícím double-double výkonem od Anthonyho Davise, Lakers dostali silný příspěvek od zbytku své základní sestavy na cestě k vítězství.