Statistiky hráčů hry OKC Thunder vs Philadelphia 76ers a boxové skóre za 2. dubna 2024

Před úterním zápasem mezi Philadelphia 76ers a OKC Thunder byl nejvýznamnějším vývojem návrat Joela Embiida. Embiid, přezdívaný „The Process“, dostal zelenou ke hře jen několik hodin před zápasem poté, co odsedl předchozích 29 her za 76ers.

Navzdory chybějícímu Shai Gilgeous-Alexanderovi kvůli přetrvávajícímu zranění čtyřkolky se Oklahoma stále pokusí zajistit vítězství na silnici. Tým to bude muset udělat bez svého nejlepšího hráče, protože „SGA“ odehrál tři z posledních čtyř zápasů Thunder.

Navzdory absenci Tyrese Maxeyho se Philadelphia dokázala v prvních 12 minutách ujmout vedení 25:22 díky silným výkonům Joela Embiida a Tobiase Harrise. Ofenzíva 76ers však občas zaznamenala určitou stagnaci, přičemž Cam Payne nahradil Maxeyho. Payne v jeho roli potřeboval zlepšení.

Druhá třetina byla svědkem dominantního výkonu OKC, jehož obrana dělala Philadelphii problémy. Lavička hostů se postarala o podporu útoku, což vedlo k vedení 54:44 v poločase, když oba týmy zamířily do šaten.

Třetí čtvrtletí bylo soutěžním obdobím, kdy Philadelphia 76ers těsně porazili OKC Thunder 29-26. Nicméně, OKC udrželo své vedení se skóre 80-73 do konce čtvrtletí.

Význam Shai Gilgeous-Alexander pro OKC Thunder se jasně ukázal v posledním čtvrtletí. Absence Jalena Williamse také výrazně ovlivnila ofenzivu Oklahomy a způsobila, že se v rozhodujícím období trápili. Navzdory působivým schopnostem hry Joshe Giddeyho jeho nedostatek vnější přesnosti umožnil Philadelphii 76ers vyzvat jej ke střelbě.

Kelly Oubre Jr., Tobias Harris a Joel Embiid byli rozhodující pro to, aby v posledních chvílích dovedli domácí tým k vítězství. Embiid, známý jako „Proces“, byl obzvláště účinný při zabránění hráčům OKC v jízdě do barvy. Mezitím úřadující MVP převzal kontrolu nad ofenzivou.

Přestože nehrál v předchozích 29 zápasech Philadelphie, střelba Joela Embiida a trestné hody ze spojky se ukázaly jako klíčové pro tvrdě vybojované vítězství 76ers 109:105. Jeho výkon v úterý večer jen přispívá k jeho legendárnímu postavení, protože Sixers by pravděpodobně utrpěli další prohru, aniž by jeho přítomnost ovlivnila kurt.

Rekapitulace hry NBA: OKC Thunder vs Philadelphia 76ers – Statistiky hráčů a boxové skóre

Srovnání tříbodů Cheta Holmgrena a Joela Embiida dnes večer

Navzdory absenci startovacích stráží obou týmů se pozornost přesunula na velké muže a jejich tříbodové střelecké schopnosti.

Chet Holmgren za první tři čtvrtiny proměnil 3 ze 4 tříbodových střel, zatímco Joel Embiid byl neúspěšný ve všech svých tříbodových pokusech.

Ve druhém poločase se Holmgren pokusil o další dvě střely z velké vzdálenosti, ale neúspěšně, což vedlo k finální řadě 3 na 6. Mezitím se Embiid soustředil na skórování uvnitř oblouku, což vedlo ke konečnému výsledku 0-for-3 pro zápas.