Statistiky hráčů utkání Philadelphia 76ers vs Boston Celtics a boxové skóre za 27. února 2024

Philadelphia 76ers se v úterý počtvrté a naposledy v této sezóně utkala s Boston Celtics . Philly doufal, že vyrovná sérii sezóny, pokud se jim podaří vyhrát nad svým úhlavním nepřítelem. Aby vyhráli, museli by to udělat bez zraněných hráčů Joela Embiida a Roberta Covingtona.

Boston je v kurzu, posledních osm zápasů vyhrál. Vítězství nad Sixers prodlouží jejich vítěznou sérii, předá jim sezónní sérii nad Philadelphií a zlepší jejich nejlepší bilanci v NBA na 46-12. Kelti jsou zdraví a vypadají připraveni bušit do svých návštěvníků.

Horký start od Tyrese Maxeyho, který ztratil 17 bodů v prvním poločase, udržel Sixers ve hře. Tobias Harris a Buddy Hield také udělali dobře, když zabránili Celtics ve vybudování velkého náskoku. Lavička Philadelphie poskytla 18 tolik potřebných bodů.

Jaylen Brown byl stejně žhavý jako Maxey, zaznamenal 18 bodů, zatímco Jayson Tatum jich měl 12. Kristaps Porzingis jich měl devět, aby zdůraznil dominanci bostonských startérů. Lavička však byla nešikovná a přispěla jen šesti body. Celtics vstoupili do poločasové přestávky za vedení pouze 53:51.