„Roger Federer byl můj dětský idol; Je skvělé mít z něj kousek“ – Holger Rune o tom, že měl na Australian Open v boxu bývalého trenéra Švýcarska Severina Luthiho

Holger Rune odstartoval své Australian Open 2024 vítězstvím nad Yoshihito Nishiokou v úvodním kole.

Oba hráči začali tím, že každý vyhráli set, než se Rune prokopal a získal třetí set v tiebreaku. Nepustil tempo a za 3 hodiny 29 minut uzavřel zápas 6-2, 4-6, 7-6 (3), 6-4 ve svůj prospěch.

Toto je první Grand Slam pro Dána s bývalým trenérem tenisové legendy Rogera Federera Severinem Luthim v jeho týmu. Luthi trénoval Federera od roku 2007 až do jeho odchodu do důchodu v roce 2022. V prosinci loňského roku se připojil k Runeově trenérskému týmu, jehož součástí byl i Boris Becker.

V pozápasovém rozhovoru na kurtu byl Rune dotázán, jak se cítil, když byl v jeho hráčské lóži přítomen bývalý trenér 20násobného grandslamového šampiona.

Dvacetiletý mladík odpověděl, že když měl Luthi ve svém koutě, měl pocit, že má s sebou ‚trochu‘ svého idola z dětství.

„Je to úžasné. Roger byl mým idolem z dětství, takže je skvělé mít trochu z něj ve svém týmu,“ řekla Rune.

Rune se příště postaví proti Arthuru Cazauxovi ve druhém kole Australian Open.

Holger Rune postupuje do R2 Australian Open

Holger Rune na Australian Open 2024

Holger Rune bude pokračovat ve své jízdě na Australian Open 2024 soubojem ve druhém kole s francouzským divokou kartou Arthurem Cazauxem. Poté, co Dán v úvodním kole překonal Yoshihita Nishioku, mluvil o tvrdých podmínkách na Australian Major ve svém rozhovoru na kurtu.

„Je to těžké, ale vždy je vzrušující začít v prvním kole,“ řekl. „Podmínky byly horké a suché, takže bylo těžké najít správné tempo. Míč byl rychlý. Ale znovu, bylo skvělé začít s takovým zápasem.“

Rune také hovořil o svém myšlení, když hrál proti Japoncům, zejména v klíčovém třetím setu.

„Byl to velmi důležitý set. Bylo to tam a zpět. On měl své šance, já jsem měl své. Byl to klíčový set pro to, kdo se v zápase dostal do vedení. Jsem rád, že jsem to dostal, ale stejně jsem chtěl bojovat. Jsem rád, že si na konci zahraju velmi dobrý tenis,“ dodal.

Mezitím po pětisetové bitvě proti Laslo Djere v úvodním kole nastoupí do zápasu francouzský divoký Arthur Cazaux. Tento 21letý hráč vyhrál titul ATP Challenger Tour 100 v Noumea.

Půjde o první střetnutí obou hráčů na hřišti.