„Stejná žena, která řekla, že tato éra WTA byla slabá“; „Nechte ty MS pro Naomi Ósakaovou“ – Fanoušci reagují na prohru Caroline Wozniacki v San Diego Open 1R

Prohra Caroline Wozniacki v prvním kole na San Diego Open 2024 vyvolala kritiku tenisových fanoušků online.

Po svém tažení na Australian Open získala Wozniacki na turnaji WTA 500 v San Diegu divokou kartu. Dánka začala proti Anně Blinkové ve svém úvodním utkání v úterý 27. února náramně. První set zabalila v pouhých sedmi hrách a v dalším vedla 2:0.

Blinková poté předvedla masivní comeback, díky agresivnější hře na základní čáře. Ve druhém setu Dánku třikrát brejkla a udržela tempo v rozhodujícím utkání, aby nakonec zápas vyhrála 1-6, 6-4, 6-1.

To znamenalo třetí porážku Caroline Wozniacké v této sezóně za pouhé čtyři zápasy. Fanoušci na sociálních sítích rychle kritizovali Dánku za její špatný běh od loňského návratu na turné. Jeden fanoušek si vzpomněl, že Wozniacki podceňoval současnou éru WTA jako „slabou“.

„Stejná žena, která řekla, že tato éra WTA byla slabá,“ napsala fanynka na X (dříve Twitter).

Jiný fanoušek tvrdil, že divoké karty by měly být spíše udělovány hráčkám jako Naomi Osaka a Angelique Kerber, které podle nich mohou fanouškům nabídnout něco vzrušujícího.

„Ponechte si zástupné karty pro hráče jako Ósaka, Kerber atd., kteří mají co nabídnout fanouškům a sportu. Wozniacki byla před odchodem do důchodu nudná a stále je,“ zněl tweet fanynky.

Třetí uživatel tvrdil, že porážka Wozniacké byla způsobena tím, že nedokázala vymyslet alternativní plány, když se věci pokazily.

„Wozniacki si zaslouží prohrát každý zápas v tomto comebacku, protože odmítá řešit problémy a míchat věci a hrát s nějakou rozmanitostí.“ Nechápu, jak bývalý #1 nemá plán B a C a D. Jak prohrát zápas, když nezkusíte nic jiného???,“ stálo v tweetu.

Zde je několik dalších reakcí tenisových fanoušků:

„Caroline Wozniacki začala opravdu dobře, přehrála mě“ – Anna Blinková

Caroline Wozniacki na San Diego Open 2024

Anna Blinková přiznala, že Caroline Wozniacká měla na začátku zápasu plnou kontrolu.

Během rozhovoru na kurtu měla Ruska pocit, že ji bývalá světová jednička v prvním setu „přehrála“.

„Byl to šílený zápas. Začala opravdu dobře. Přehrávala mě, v prvním setu byla mnohem lepší než já,“ konstatovala Blinková.

Blinková řekla, že zůstala optimistická i přes počáteční nápor Wozniacké, protože postupně začala získávat kontrolu nad hrou.

„Nikdy není pozdě vrátit se.“ Myslel jsem pozitivně a bojoval o každý bod. Říkal jsem si, dal jsi všechny míčky do kurtu, jak jen můžeš, a začal jsem hledat své údery. Začala jsem hledat ovládání,“ dodala.

Anna Blinková se v pátek 1. března utká ve druhém kole s pátou nasazenou Dayanou Yastremskou . Bude to jejich druhé setkání na turné, přičemž Yastremska vyhrála předchozí zápas na 2023 WTA 125K Catalonia.